64. színházi évad
Tóth Tibor (Jászai Mari-díjas) színész, igazgató
1966. október 27., Királyhelmec

1988- 1989: Kassai Thália Színház, (színpadtechnikus, később színpadmester)
1989- 1990: Kassai Thália Színház (segédszínész)
1990-1994 - pozsonyi Színház- és Filmművészeti Főiskola
Osztályfőnökök: Martin Huba és Emília Vášáryová
1992 - részképzés a budapesti Színművészeti Főiskolán

VIZSGAELŐADÁS:
Molnár Ferenc: Liliom - Komáromi Jókai Színház, 2004

1994 - 1999: Kassai Thália Színház
1996 -1999: művészeti vezető - Kassai Thália Színház
1999 - 2002: szabadúszó
Vendégjátékok:
Komáromi Jókai Színház
Szolnoki Szigligeti Színház
Kisvárdai Várszínház
Soproni Petőfi Színház
2002/2003 - Soproni Petőfi Színház
2003 - Komáromi Jókai Színház

FONTOSABB SZEREPEI:

Ványa bácsi - Csehov: Ványa bácsi (Színművészeti Főiskola, Pozsony)
Don Juan - Moilere: Don Juan - (Kassai Thália Színház )
Ottó - Katona József: Bánk bán – (Kassai Thália Színház)
McMurphy - Wassermann: Száll a kakukk a fészkére –(Kassai Thália Színház)
Keffee - Aaron Sorkin: Semmi és végtelen (Kassai Thália Színház)
Vasquez - John Ford: Kár, hogy ká (Kassai Thália Színház)
Miska – Bakonyi, Szirmai: Mágnás Miska (Kassai Thália Színház)
Biff - Arthur Miller: Az ügynök halála (Kassai Thália Színház)
Csocsalov - Gogol: Háztűznéző (Szolnoki Szigligeti Színház)
Káin - Sütő András: Káin és Ábel (Kassai Thália Színház)
Gaston - Dumas: A kaméliás hölgy (Soproni Petőfi Színház)
Gerry - Brian Fiel: Pogánytánc (Soproni Petőfi Színház)
George - John Steinbeck: Egerek és emberek (Soproni Petőfi Színház)

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN:

Liliom - Molnár Ferenc: Liliom (rendezte: Korcsmáros György m.v.)
Trigorin - Csehov: Sirály (rendezte: Telihay Péter)
Tartuffe - Moliere: Tartuffe (rendezte: Telihay Péter m.v.)
Barabbás - Ghelderode: Barabbás (rendezte: Árkosi Árpád m.v)
Wurm - Schiller: Ármány és szerelem (rendezte: Görög László m.v.)
Billy Flinn – Kander,Ebb,Fosse: Chicago (rendezte: Szabó Máté m.v.)
Pius - Szomory: II. József (rendezte: Verebes István)
Papp Ferke - Szép Ernő: Patika (rendezte: Verebes István)
Padraic - Martin McDonagh: Macskabaj (rendezte: Lukáts Andor m.v.)
Dimitrij - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek (rendező: Martin Huba m.v.)
Háry János - Kodály Zoltán,Paulini Béla – Harsányi Zsolt: Háry János (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Otto Klemperer - Müller Péter,Seress Rezső: Szomorú vasárnap (rendezte: Lévay Adina)
Közreműködő - Szophoklész: Antigoné (Rendezte: Czajlik József m.v.)
Bakk Lukács - Tamási Áron: Énekes madár (rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)
Jack - Ken Ludwig: Primadonnák (rendezte: Méhes László m.v.)
Fjodor Iljics Kuligin – A.P. Csehov: Három nővér (rendező: Martin Huba m.v.)
Egy tengerészkapitány, Viola barátja - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Báró Jankovits János - Békeffi István,Lajtai Lajos: A régi nyár (rendezte: Méhes László m.v.)
Viktor – Vaszary,Fényes, Szenes: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)
Lopahin, kereskedő – A.P. Csehov: Cseresznyéskert (rendező: Martin Huba m.v.)
Bielik – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd (rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
Tetemre hívás – előadó, rendező
Petronius – Székely János: Caligula helytartója (rendezte: Béres Attila m.v.)
Uhovjortov - Gogol: Revizor (rendezte: Méhes László m.v.)
Richmond gróf – William Shakespeare: III. Richárd (rendezte: Martin Huba m.v.)
Blondin Gáspár – Tasnádi István: Magyar Zombi (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Monori - Bereményi Géza: Az arany ára (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Iván - Székely Csaba: Bányavirág (rendezte: Keszég László m.v.)
Fischer érsek - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)
Marquis D’Orsigni, a “Félszemű” - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)
Balu - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve (rendezte: Méhes László)
Lloyd Dallas, az előadás rendezője - Michael Frayn: Függöny fel! (Rendezte: Méhes László)