65. színházi évad
Holocsy Krisztina színésznő
1975. március 15., Komárom

TANULMÁNYOK:
1993-95: Budapesti Operettszínház - Zenés Színészképző, Budapest

MUNKAHELYEK:
1995-től Komáromi Jókai Színház

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN:

Hodel – Stein,Harnick: Hegedűs a háztetőn (rendezte: Bor József m.v.)
Antónia – Wasserman-Leigh: La Mancha lovagja (rendezte: Bor József m.v.)
Chris – Neil Simon: Pletykák (rendezte: Seregi Zoltán m.v.)
Lea nővér - Dan Goggin: Apácák (rendezte: Mikó István m.v.)
Noémi - Jókai,Mészöly,Rossa: Az aranyember (rendezte: Bor József m.v.)
Genevieve – Magnier,Szenes,Nádas: Mona Marie mosolya (rendezte: Bor József m.v.)
Ágacska – Csukás István,Darvas Ferenc: Ágacska (rendezte: Frenkó Zsolt m.v.)
Török Ilonka – Móricz,Kocsák,Miklós: Légy jó mindhalálig (rendezte: Pinczés István m.v.)
Dejanira – Goldoni: Mirandolina (rendezte: Benedek Miklós m.v.)
Evila – Jókai Mór: Fekete gyémántok (rendezte: Takáts Emőd)
Eszter - Szabó Magda: Kiálts, város! (rendezte: Pinczés István m.v.)
Ágika - Örkény István: Tóték (rendezte: Ivan Blahút m.v.)
Terka – Zágon,Nóti: Hyppolit, a lakáj (rendezte: Bodrogi Gyula m.v.)
Elén – Alex Koenigsmark: Agyő, kedvesem (rendezte: Ivan Blahút m.v.)
Ilma - Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde (rendezte: Tóth Miklós m.v.)
Mariane - Moliere: Tartuffe (rendezte: Telihay Péter m.v.)
Babszi – Eisemann Mihály,K.Halász Gyula: Fiatalság, bolondság (rendezte: Telihay Péter)
Gyöngyike – Romhányi József,Fényes Szabolcs: Hamupipőke (rendezte: Kiss József m.v.)
Francia királylány - Bakonyi,Kacsóh: János vitéz (rendezte: Quintus Konrád m.v.)
Eliza Doolittle - Lerner,Loewe: My Fair Lady (rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)
Etelka – Kellér Dezső,Horváth Jenő,Szenes Iván: A szabin nők elrablása (rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)
Baracsné Szunyog Lili: Gárdonyi Géza: A bor (rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)
Lizi kisasszony - Jókai: Gazdag szegények (rendezte: Schlanger András m.v.)
Mary Sunshine – Kander,Ebb,Fosse: Chicago (rendezte: Szabó Máté m.v.)
Elsie – Arthur Miller: Kanyargó időben (rendezte: Verebes István)
Honthy Sisters – Lengyel Menyhért: A waterloói csata (rendezte: Schlanger András m.v.)
Lidi mama – Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Hófehérke – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke, meg a törpék (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Menyasszony - Lorca: Vérnász (rendezte: Görög László m.v.)
Margaret - Charlotte Keatley: Anyám azt mondta, hogy ne! (rendezte: Lévay Adina m.v.)
Örzse - Kodály Zoltán,Paulini Béla,Harsányi Zsolt: Háry János (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Helén - Müller Péter,Seress Rezső: Szomorú vasárnap (rendezte: Lévay Adina)
Maggie - Ken Ludwig: Primadonnák (rendezte: Méhes László m.v.)
Dada, 3. Sárkánytestvér - Csukás István,Bergendy István: Süsü, a sárkány (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Olga – A. P. Csehov: Három nővér (rendezte: Martin Huba m.v.)
Drusilla, depressziós lány - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek (rendezte: Lévay Adina m.v.)
Mimóza, öltöztetőnő - Békeffi István,Lajtai Lajos: A régi nyár (rendezte: Méhes László m.v.)
Szederváry Kamilla – Csiky Gergely: Lumpok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Stahlbaum főtanácsosné – Csajkovszkij: Diótörő (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Mici - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)
Varja – A.P. Csehov: Cseresznyéskert (rendezte: Martin Huba m.v.)
Nelli – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd (rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
Janicsár Vilma, aki egy égi lélek – Szász Péter,Aldobolyi Nagy György,Verebes István: Whisky esővízzel (rendezte: Verebes István m.v.)
Manci – Móricz Zsigmond: Sári bíró (rendezte: Görög László m.v.)
Osztrigás Mici - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból (rendezte: Verebes István m.v.)
Feleség – Spiró György: Príma környék (rendezte: Valló Péter m.v.)
York hercegnő – William Shakespeare: III. Richárd (rendezte: Martin Huba m.v.)
Anya – Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária (rendezte: Méhes László)
Banya – Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló (rendezte: Naszlady Éva m.v.)
Illésházy Krisztina - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő (rendezte: Méhes László)
Monoriné - Bereményi Géza: Az arany ára (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Jessica, Shylock lánya - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)
Nyafi, Süni - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Fáyné, Buttler nagynénje - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)
Anya - Spiró György: Csirkefej (rendezte: Forgács Péter m.v.)
Bagira - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve (rendezte: Méhes László)
Misi Mókus - Tersánszky J. Jenő. Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Olivia - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)
Nelly, a szobalány - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás (rendezte: Keszég László m.v.)
Brooke Ashton (Vicki) - Michael Frayn: Függöny fel! (Rendezte: Méhes László)
Kathrine Stockmann - Ibsen: A nép ellensége (rendezte: Koltai Gábor)
Lady Montague – Shakespeare: Rómeó és Júlia (rendezte: Martin Huba)
Manci - Heltai Jenő: Naftalin (rendezte: Hargitai Iván)
Második pingvin – Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán (rendezte: Méhes László)
Rozinka, kerítőnő - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori (rendezte: Béres László)

DÍJAK:
Kisvárda – alakítási díj (Apácák)
Ferenczi Anna-díj
Lőrincz Margit emlékgyűrű – 2009
Színészrobot-díj 2013, 2016