64. színházi évad
Mokos Attila színész
1964. december 13., Zselíz

1984 - Kassai Thália Színház, mint segédszínész
1989 - 1993: pozsonyi Színművészeti Főiskola
1991 - részképzés a budapesti Színművészeti Főiskolán
1993 - Komáromi Jókai Színház
1996-1997: a Komáromi Jókai Színház megbízott igazgatója
1995-2001: a Komáromi Jókai Színház művészeti vezetője

SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN:

Figaro - Beumarchais: Figaro házassága (rendezte: Iglódi István m.v.)
Vladimir - Beckett: Godot-ra várva (rendezte: Beke Sándor)
Heródes – Müller,Tolcsvay: Mária evangéliuma – (rendezte: Beke Sándor)
Percsík - Stein-Harnick: Hegedűs a háztetőn (rendezte: Bor József m.v.)
Ficsúr - Molnár Ferenc: Liliom (rendezte: Korcsmáros György m.v.)
ŐII. - Bohumil Hrabal: Őfelsége pincére voltam (rendezte: Schlanger András m.v.)
Forlippoponi őrgróf - Goldoni: Mirandolina (rendezte: Benedek Miklós m.v.)
Jamie - O'Neill: Utazás az éjszakába (rendezte: Csiszár Imre m.v.)
Komoróczy - Barta Lajos: Szerelem (rendezte: Beke Sándor m.v.)
Bakter - RidegSándor ,Tímár Péter: Indul a bakterház (rendezte: Pinczés István m.v.)
Salieri - Peter Shaffer: Amadeus (rendezte: Czajlik József f.h.)
Dorn - Csehov: Sirály (rendezte: Telihay Péter)
Boguslawski - Spiró György: Az imposztor (rendezte: Martin Huba m.v.)
Csócsálov, tengerész - Gogol: Háztűznéző (rendezte: Bodolay)
Heródes - Ghelderode: Barrabás (rendezte: Árkosi Árpád m.v.)
II. József - Szomory Dezső: II. József (rendezte: Verebes István)
Oronte – Moliere: Gömböc úr (rendezte: Csiszár Imre m.v.)
Miller - Arthur Miller: Kanyargó időben (rendezte: Verebes István)
Puzsér - Molnár Ferenc: A doktor úr (rendezte: Schlanger András m.v.)
Ivan - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek (rendező: Martin Huba m.v.)
Müller Ferenc - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja (rendezte: Lukáts Andor m.v.)
Alan Benett, Lotta fia - Noel Coward: Forgószínpad (rendezte: Konter László m.v.)
Kerekes Ferkó – Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi,Kellér: Csárdáskirálynő (Keresztes Attila m.v.)
Kreón - Szophoklész: Antigoné (rendezte: Czajlik József m.v.)
Ligurio - Niccolo Machiavelli: Mandragora (rendezte: Lévay Adina)
Alexandr Ignatyevics Versinyin – A.P. Csehov: Három nővér (rendezte: Martin Huba m.v.)
Férfi - Spiró György: Prah (rendezte: Anger Zsolt m .v.)
Bohóc, Olívia szolgája - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Zátonyi Bence - Csiky Gergely: Lumpok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Gajev - Anton P. Csehov: Cseresznyéskert (rendező: Martin Huba m.v.)
Lančarič - Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd (rendező: Rastislav Ballek m.v.)
Apa/Östör király – Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika (rendezte: Laboda Kornél m.v.)
Hajdók sógor- Móricz Zsigmond: Sári bíró (rendezte: Görög László m.v.)
Decius – Székely János: Caligula helytartója (rendezte: Béres Attila m.v.)
Luka Hlopov, tanintézeti felügyelő - Gogol: Revizor (rendezte: Méhes László m.v.)
Petypon - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból (rendező: Verebes István m.v.)
III.Richárd – William Shakespeare: III. Richárd (rendezte: Martin Huba m.v.)
Apa - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária (rendezte: Méhes László)
Jerry – Harold Pinter: Árulás (rendezte: Valló Péter m.v.)
Becsei, tiszttartó - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő (rendezte: Méhes László)
Skultéti - Bereményi Géza: Az arany ára (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Tubal, zsidó, Shylock barátja - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)
Csillag Mihály, orvos - Székely Csaba: Bányavirág (rendezte: Keszég László m.v.)
Szucsinka plébános - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)
Jean-Baptiste Poqueline Moliére - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)
Dr. Langyos, főorvos - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás (rendezte: Keszég László m.v.)
Frederick Fellowes (Philip Brent) - Michael Frayn: Függöny fel! (Rendezte: Méhes László)

ELŐADÁSOK, SZEREPEK A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZON KÍVÜL:
Színművészeti Főiskola, Pozsony:
Pierre - Goethe: Clavigo
Király - Ghelderode: Escurial - és rendezés
Kaffka-Beckett: Prvá láska (Első szerelem)
Fesztiválok: Párizs, Gissen, Krakow, Málta, Zakopené, Brno, Sidney

1995 - Győri Nemzeti Színház - Stendal: Vörös és fekete
2007 - Divadlo Andreja Bagara: Löwborg - Ibsen: Hedda Gabler

FILMEK:
Prípad na vidieku - 1993., r. S. Párnický
Krajinka - 2000-r. M. Šulík
Kruté radosti - 2002-r. J.Nvota
Démoni - 2007., r. R. Šveda
Daľšie dejstvo - 2006., r. Prikler Mátyás (Következő felvonás)
Nedodržaný sľub - 2009., J. Chlumský (Megszegett igéret)
Dakujem dobre... -2009., Prikler M. (Köszönöm jól...)
Pokoj v duši - 2009., V.Balko (Lélek nyugalma)
Čerešnový chlapec – 2010., S. Párnický (Cseresznyés fiú)
Dom - 2011, Z.Liová, (A ház)
Čas grimás - 2011, P. Dimitrov, (Grimaszkor)
Marhuľový ostrov - 2011-P.Bebjak (Barackliget)
Cigán -2011- M. Šulík
7 dní hříchů (Hét nap bűne) – 2012 - Jirí Chlumský

DÍJAK:
Igric-díj - 2007
Ferenczy Anna díj
SFZ –Szlovak Film Szövetség - IGRIC (2010-Pokoj v duši-Tono)
SFTA-Szlovák Film Akadémia - SLNKO V SIETI (2010-Pokoj v duši-Tono)
Zselíz - Želiezovce - Pro Urbe (2009)
Komárno - Pro Probitate (2009)
CinePécs V. Moveast Filmfesztivál - Alakítás díj - (2009, Pokoj v duši)
Életműdíj "pályályának érdemdús szakaszáért" - Kisvárda 2014.