65. színházi évad
Olasz István színész, társulatvezető
1980. november 10., Galánta

1999 - 2003: Színművészeti Főiskola, Pozsony
2003 - Komáromi Jókai Színház

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN:

Kukorica Jancsi - Kacsóh: János vitéz (rendezte: Quintus Konrád m.v.)
Chodzko - Spiró György: Az imposztor (rendezte: Martin Huba m.v.)
Freddie - Lerner - Loewe: My Fair Lady (rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)
Padkaljószin - Gogol: Háztűznéző (rendezte: Bodolay)
Pap - Ghelderode: Barabbás (rendezte: Árkosi Árpád m.v)
Szűköl Makár - Jókai: Gazdag szegények (rendezte: Schlanger András m.v.)
Aramis - Dumas: Három a testőr (rendezte: Verebes István)
Von Kalb - Schiller: Ármány és szerelem (rendezte: Görög László m.v.)
Szendeffy - Kellér Dezső ,Horváth Jenő,Szenes Iván: A szabin nők elrablása (rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)
Thuróczy - Lengyel Menyhért: A waterloói csata (rendezte: Schlanger András m.v.)
Mickey - Miler: Kanyargó időben (rendezte: Verebes István)
Vőfély,Favágó - Lorca: Vérnász (rendezte: Görög László m.v.)
Konferanszié - Kander-Ebb: Chicago (rendezte: Szabó Máté m.v.)
Második orvos - Moliere: Gömböc úr (rendezte: Csiszár Imre m.v.)
Csató – Molnár,Kellér ,Zerkovitz: A doktor úr (rendezte: Schlanger András m.v.)
Fekete - Szép Ernő: Patika (rendezte: Verebes István)
Joey - Martin McDonagh: Macskabaj (rendezte: Lukáts Andor m.v.)
Aljosa - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek (rendező: Martin Huba m.v.)
Kisbíró - Gárdonyi Géza: A bor (rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)
Varjú Virgil – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke meg a törpék (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Tronkai Vencel báró - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja (rendezte: Lukáts Andor m.v.)
Perry Lascoe, az alapítvány titkára - Noel Coward: Forgószínpad (rendezte: Konter László m.v.)
Ferdinánd főherceg – Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi ,Kellér: Csárdáskirálynő (Keresztes Attila m.v.)
Karvezető - Szophoklész: Antigoné (rendezte: Czajlik József m.v.)
Timoteo - Niccolo Machiavelli: Mandragora (rendezte: Lévay Adina)
Dobos ember - Tamási Áron: Énekes madár (rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)
Duncan - Ken Ludwig: Primadonnák (rendezte: Méhes László m.v.)
Vlagyimír Karlovics Rode – A.P. Csehov: Három nővér (rendezte: Martin Huba m.v.)
Giovanni, csődbe jutott cukrász - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek (rendezte: Lévay Adina m.v.)
Malvolio, Olívia udvarmestere - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Timót Pál - Csiky Gergely: Lumpok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Tibor – Vaszary,Fényes,Szenes: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)
Jepihodov – A.P.Csehov: Cseresznyéskert (rendezte: Martin Huba m.v.)
Dobrík - Ladislav Ballek Ondrej Šulaj: A hentessegéd (rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
Jepihodov – A.P. Csehov: Cseresznyéskert (rendezte: Martin Huba m.v.)
Timót Pál – Csiky Gergely: Lumpok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Dobrík – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd (rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
Főszámolnok - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél ,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika (rendezte: Laboda Kornél m.v.)
Tokaji koma - Móricz Zsigmond: Sári bíró (rendezte: Görög László m.v.)
Júdás – Székely János: Caligula helytartója (rendezte: Béres Attila m.v.)
Dobcsinszkij - Gogol: Revizor (rendezte: Méhes László m.v.)
Montgicourt - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból (rendezte: Verebes István m.v.)
Személyzet – Spiró György: Príma környék (rendezte: Valló Péter m.v.)
IV.Edward – William Shakespeare: III. Richárd (rendezte: Martin Huba m.v.)
Hivatalos úr – Tasnádi István: Magyar Zombi (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Egy lakó - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária (rendezte: Méhes László)
Gróf - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló (rendezte: Naszlady Éva m.v.)
Tibor - Bereményi Géza: Az arany ára (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Gratiano - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)
Vidonka, ezermester - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)
Tanár - Spiró György: Csirkefej (rendezte: Forgács Péter m.v.)
Marquis De Charron, Párizs érseke - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)
Főfarkas / Almajom- Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve (rendezte: Méhes László)
I. Rendőr, I. Revizor - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte:
Erdeős Anna m.v.)
Tornyai, szolgabíró - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás (rendezte: Keszég László m.v.)
Howard - Arthur Miller: Az ügynök halála (rendezte: Forgács Péter)
Paris – Shakespeare: Rómeó és Júlia (rendezte: Martin Huba)
Hovstadt - Ibsen: A nép ellensége (rendezte: Koltai Gábor)
Pöszmög, zsibvásáros - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori (rendezte: Béres László)
Lebegyev - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű (rendezte: Martin Huba)
Simon bán - Katona József: Bánk bán (rendezte: Hargitai Iván)


VENDÉGJÁTÉKOK:
Nick - Albee: Nem félünk a farkastól (Szevasz Színház)
Művész - Sóska, sültkrumpli (Szevasz Színház)
István - Orál Morál (Epopteia)
Ján – Történt szeptember elsején (Csavar)

DÍJAK:
Ferenczy Anna - díj (2004)

FILMEK:
Sántántangó (2010 - Molnár Csaba)
Ďakujem dobre – Köszönöm, jól (2011 - Prikler Mátyás)

EGYÉB:
Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs műsor
Itt és most - improvizációs műsor
Fülbe-való Olasz Istvánnal – minden szombat reggel 6 és 7 óra között alternatív zenei irányzatokkal foglalkozó műsor szerkesztője ás vezetője a Pátria Rádióban (Az összes műsor meghallgatható a facebook-on, a Fülbe-való csoportban)