66. színházi évad
Bernáth Tamás színész
1975. április 20.

Tanulmányok:
Gór Nagy Mária Színitanoda, Budapest

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN:

Švejk - Gágyor: Isten veled monarchia (rendezte: Gágyor Péter m.v.)
Baradlay Jenő - Jókai: A kőszívű ember fiai (rendezte: Gali László m.v.)
Grísa - Dobozy: Tizedes meg a többiek (rendezte: Pinczés István m.v.)
Valér - Moliere: Tartuffe (rendezte: Telihay Péter)
Miska - Móricz Zsigmond: Kismadár (rendezte: Pinczés István m.v.)
Pista csendőr - Rideg Sándor: Indul a bakterház (rendezte: Pinczés István m.v.)
Strack - Shaffer: Amadeus (rendezte: Czajlik József f.h.)
Lysander - Shakespeare: Álom (rendezte: Forgács Péter m.v.)
Damse - Spiró György: Az imposztor (rendezte: Martin Huba m.v.)
Planche - Dumas: Három a testőr (rendezte: Verebes István)
Favágó - Lorca: Vérnász (rendezte: Görög László m.v.)
Fiú - Ghymes mesekoncert: Csak a világ végire...
Patikus - Moliere: Gömböc úr (rendezte: Csiszár Imre m.v.)
Fred - Kander,Ebb,Fosse: Chicago (rendezte: Szabó Máté m.v.)
Juki - Szép Ernő: Patika (rendezte: Verebes István)
James - Martin McDonagh: Macskabaj (rendezte: Lukáts Andor m.v.)
Lengyel - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek (rendezte: Martin Huba m.v.)
Ceglédi Pél - Gárdonyi Géza: A bor (rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)
Tudor - Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke meg a törpék (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Hinz - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja (rendezte: Lukáts Andor m.v.)
Közreműködő - Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi,Kellér: Csárdáskirálynő (rendezte: Keresztes Attila m.v.)
Napóleon - Kodály Zoltán,Paulini Béla,Harsányi Zsolt: Háry János (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Szatír - Niccolo Machiavelli: Mandragora (rendezte: Lévay Adina)
Boszorkány,Bakkecske - Tamási Áron: Énekes madár (rendezte: Vidnyánszky Attila m.v.)
Király, Apasárkány, 1. Kőtörő, Cölöpverő - Csukás István,Bergendy István: Süsü, a sárkány (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Antonio, tengerészkapitány - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok (rendezte: Valló Péter m.v.)
Bernát nagybácsi – Csajkovszkij: Diótörő (rendezte: Pille Tamás m.v.)
László - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)
Török – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd (rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
Ipiapacs / Felsőpáhóczy Bendegúz - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika (rendezte: Laboda Kornél m.v.)
Gedi, szolgalegény/ Gügye - Móricz Zsigmond: Sári bíró (rendezte: Görög László m.v.)
Zsidó, Decius segédtisztje – Székely János: Caligula helytartója (rendezte: Béres Attila m.v.)
Ivan Spekin, postamester - Gogol: Revizor (rendezte: Méhes László m.v.)
Marollier, hadnagy - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból (rendezte: Verebes István m.v.)
Vadász - Spiró György: Príma környék (rendezte: Valló Péter m.v.)
Rivers gróf - William Shakespeare: III. Richárd (rendezte: Martin Huba m.v.)
Bak Tamás HDC, operatőr - Tasnádi István: Magyar Zombi (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Rumcájsz - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló (rendezte: Naszlady Éva m.v.)
Hiszékeny srác – Tóth Eszter: Móka Miki és barátai (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Kraus - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő (rendezte: Méhes László)
Detektív, ávós - Bereményi Géza: Az arany ára (rendezte: Bagó Bertalan m.v.)
Salarino - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)
Pufi, Mókus - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Jeszenka, pandúr - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)
Törzs - Spiró György: Csirkefej (rendezte: Forgács Péter m.v.)
Philibert du Croisy, Erő testvér - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)
Akela - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve (rendezte: Méhes László)
Bumba, Gyula bácsi - Tersánszky J. Jenő, Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Tony, hivatásos bűnöző - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)
Aranyos György, köznemes - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás (rendezte: Keszég László m.v.)
Noé – Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán (rendezte: Méhes László)
Baltazár – Shakespeare: Rómeó és Júlia (rendezte: Martin Huba)
Olcsvay – Heltai Jenő: Naftalin (rendezte: Hargitai Iván)
Korpa - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori (rendezte: Béres László)
Ptycin - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű (rendezte: Martin Huba)
Rendőrfelügyelő - Pataki Éva: Edith és Marlene (rendezte: Méhes László)
Hoppmarsall - Paul Maar: Hoppláda (rendezte: Tóth Miklós)
Solom - Katona József: Bánk bán (rendezte: Hargitai Iván)
Lőrinc Barát, Ki Veronába Készül - Szabó Attila: Mátyás király krónikái (rendezte: Szabó Attila)

VENDÉGJÁTÉKOK:
József Attila Színház:
Chicago, Budapest, te csodás
Vörösmarty Színház, Székesfehérvár:
Grease, Hair
Madách Színház:
Stuart Mária
Budaörsi Játékszín:

Robinson és péntek

FILM, TV:
Família Kft.
TV és rádió reklámok

DÍJAK:
Színészrobot-díj 2015, 2018