sk hu

Bandor Éva

(Jászai Mari-díjas) m.v.

Színésznő

KG1_1819

Díjak

Komárom város polgármesterének díja

Magyar Színházak XXX. Kisvárdai Fesztiválja ‒Legjobb női mellékszereplő ‒ (Lizaveta Prokofjevna Jepancsina - A félkegyelmű)


Életrajz

1990: Kassai Thália Színház
1991:
Komáromi Jókai Színház
1992 - 1996:
Színművészeti Főiskola, Pozsony
1996 - 2001:
Kassai Thália Színház
2001:
Komáromi Jókai Színház

KG1_1819

Fontosabb szerepei a Komáromi Jókai Színházban

Ördög- Molnár Ferenc: Az ördög
(rendezte: Forgács Miklós m.v.)

Ankica- Ivan Kušan: Galócza
(rendezte: Telihay Péter)

Heléna- Shakespeare: Álom
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Stafenlied Ingrid- Lengyel Menyhért: A waterloói csata
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Skibinska- Spiró György: Az imposztor
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Mása- Csehov: Sirály
(rendezte: Telihay Péter)

Agafja Tyihonovna - Gogol: Háztűznéző
(rendezte: Bodolay)

Mária Magdolna - Ghelderode: Barrabás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v.)

Lichtenstein Eleonóra - Szomory Dezső: II. József
(rendezte: Verebes István)

Lady Milford - Schiller: Ármány és szerelem
(rendezte: Görög László m.v.)

Helga – Arthur Miller: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Morton Mama – Kander,Ebb,Fosse: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Sárkányné - Molnár Ferenc: A doktor úr
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Nő - Jon Fosse: Őszi álom
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Gondos Eszter - Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)

Mása – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Dorina, házi riszacica - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek
(rendezte: Lévay Adina)

Erzsi - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Ranyevszkaja - A. P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Riečanné – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Veróni - Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Rácz Mariska, a titkárnők titkárnője – Szász Péter,Aldobolyi Nagy György,Verebes István: Whisky esővízzel
(rendezte: Verebes István m.v.)

Jolika - Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Margit királyné - William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Blondinné - Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Emma - Harold Pinter: Árulás
(rendezte Valló Péter m.v.)

Illésházy Agáta - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Csöpi - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Irma, Illés felesége - Székely Csaba: Bányavirág
(rendezte: Keszég László m.v.)

Nő - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Madeleine Béjart - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Ká - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Szajkó néni, Vilma néni, Dóra - Tersánszky J. Jenő, Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Christi - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier
(rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Kinga - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Dotty Ottley (Mrs Clackett) - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Linda - Arthur Miller: Az ügynök halála
(rendezte: Forgács Péter)

Anne Stockmann - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Dajka – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Patkány Etus - Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Lizaveta Prokofjevna Jepancsina - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Gertrudis királyné - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

Fräulein Schneider - Joe Masteroff - John Kander - Fred Ebb: Kabaré
(rendezte: Rusznyák Gábor)

Adél - Molnár Ferenc: Az üvegcipő
(rendezte: Bagó Bertalan)

Anna - Paolo Genovese: Teljesen idegenek
(rendezte: Hargitai Iván)




VENDÉGJÁTÉKOK

Jászai Mari Színház, Tatabánya:
Anita ( Glowaczki: Antigoné New Yorkba

Merlin Színház, Budapest
Mrs Betterton (April D. Angelis: Színésznők)

FILM

66 season ( 2003, R: Kerekes Péter)

Ženy mojho muža, rendezte: Ivan Vojnár, 2008

Mínusz, rendezte: Mátyássy Áron, 2005

Üvegtigris 3, rendezte: Rudolf Péter, 2010

Čas grimás, rendezte: Peter Dimitrov, 2011

Monster proces, rendezte: Milan Balog, 2011

Miluj ma alebo odíď, rendezte: Mariana Čengel Solčanská, 2013

A rendes ember, rendezte: Molnár Csaba, 2013

Čistič, rendezte: Peter Bebjak, 2015

Učiteľka, rendezte: Jan Hřebejk, 2016

Deti, rendezte: Jaro Vojtek, 2015

Out (Kihűlés), rendezte: Kristóf György, 2017

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultminor Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Green Coop logo Logo Jandj Mc L Logofont1 pos Minit logo zpiecky Hotel peklo Agref logo Cedrus piros logo C service CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Final MEDIAL Net s r o logo Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 ABSOLON s.r.o. - Komárom AGRIMPEX - Nádszeg AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég AgroKiss s.r.o. - Nagyszarva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község Bátorkeszi Község BBN GROUP - Bős Bős Város Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZNYÁRAD Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely ECOLED - Albár Ekecs Község Ekel Község EPIC PARTNER - Komárom EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FARKAS KATALIN - Dunaszerdahely FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község FIRSTFARMS Gabčíkovo s.r.o. - Bős Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs GUKOM S.R.O. - GÚTA GUTTE s.r.o. - Gúta Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Imely Község INTERCAD s.r.o. - Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KEMAR s.r.o. - Komárom KF - STAV s.r.o. Ekel KLEMPA KATALIN - Dunaszerdahely KOLLÁR ZOLTÁN - Komárom KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KOMÁROMI ZSIDÓ HITKÖZSÉG Lakszakállas Község Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MERKANTIL - Mgr. PÉNTEK ISTVÁN - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY LÁSZLÓ - Kulcsod NAGY ZOLTÁN - Nyárasd NCD s.r.o. Nádszeg OND a BECk s.r.o. - Gúta ONLINESTAVBA s.r.o. - Dunaszerdahely OPC EUROPE s.r.o. - WURCELL ZOLTÁN - Komárom Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SALVATOR GYÓGYSZERTÁR - Ógyalla SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község STING 2000 s.r.o. Gúta TELERVIS - Bős TOPSTAV É & A - Komárom TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG