sk hu

Bandor Éva

(Jászai Mari-díjas) m.v.

Színésznő

KG1_1819

Életrajz

1990: Kassai Thália Színház
1991:
Komáromi Jókai Színház
1992 - 1996:
Színművészeti Főiskola, Pozsony
1996 - 2001:
Kassai Thália Színház
2001:
Komáromi Jókai Színház

KG1_1819

Fontosabb szerepei a Komáromi Jókai Színházban

Ördög- Molnár Ferenc: Az ördög
(rendezte: Forgács Miklós m.v.)

Ankica- Ivan Kušan: Galócza
(rendezte: Telihay Péter)

Heléna- Shakespeare: Álom
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Stafenlied Ingrid- Lengyel Menyhért: A waterloói csata
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Skibinska- Spiró György: Az imposztor
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Mása- Csehov: Sirály
(rendezte: Telihay Péter)

Agafja Tyihonovna - Gogol: Háztűznéző
(rendezte: Bodolay)

Mária Magdolna - Ghelderode: Barrabás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v.)

Lichtenstein Eleonóra - Szomory Dezső: II. József
(rendezte: Verebes István)

Lady Milford - Schiller: Ármány és szerelem
(rendezte: Görög László m.v.)

Helga – Arthur Miller: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Morton Mama – Kander,Ebb,Fosse: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Sárkányné - Molnár Ferenc: A doktor úr
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Nő - Jon Fosse: Őszi álom
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Gondos Eszter - Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)

Mása – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Dorina, házi riszacica - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek
(rendezte: Lévay Adina)

Erzsi - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Ranyevszkaja - A. P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Riečanné – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Veróni - Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Rácz Mariska, a titkárnők titkárnője – Szász Péter,Aldobolyi Nagy György,Verebes István: Whisky esővízzel
(rendezte: Verebes István m.v.)

Jolika - Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Margit királyné - William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Blondinné - Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Emma - Harold Pinter: Árulás
(rendezte Valló Péter m.v.)

Illésházy Agáta - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Csöpi - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Irma, Illés felesége - Székely Csaba: Bányavirág
(rendezte: Keszég László m.v.)

Nő - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Madeleine Béjart - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Ká - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Szajkó néni, Vilma néni, Dóra - Tersánszky J. Jenő, Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Christi - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier
(rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Kinga - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Dotty Ottley (Mrs Clackett) - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Linda - Arthur Miller: Az ügynök halála
(rendezte: Forgács Péter)

Anne Stockmann - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Dajka – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Patkány Etus - Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Lizaveta Prokofjevna Jepancsina - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Gertrudis királyné - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

VENDÉGJÁTÉKOK

Jászai Mari Színház, Tatabánya:
Anita ( Glowaczki: Antigoné New Yorkba

Merlin Színház, Budapest
Mrs Betterton (April D. Angelis: Színésznők)

FILM

66 season ( 2003, R: Kerekes Péter)

Ženy mojho muža, rendezte: Ivan Vojnár, 2008

Mínusz, rendezte: Mátyássy Áron, 2005

Üvegtigris 3, rendezte: Rudolf Péter, 2010

Čas grimás, rendezte: Peter Dimitrov, 2011

Monster proces, rendezte: Milan Balog, 2011

Miluj ma alebo odíď, rendezte: Mariana Čengel Solčanská, 2013

A rendes ember, rendezte: Molnár Csaba, 2013

Čistič, rendezte: Peter Bebjak, 2015

Učiteľka, rendezte: Jan Hřebejk, 2016

Deti, rendezte: Jaro Vojtek, 2015

Out (Kihűlés), rendezte: Kristóf György, 2017

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG