sk hu

Fabó Tibor

(Jászai Mari-díjas)

Színész

KG1_1617

Díjak

Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja - Kisvárda - legjobb férfi alakítás díja (Caligula - Caligula)

Jászai - díj, 2005

Színészrobot díj (Komáromi Jókai Színház)

Ferenczy Anna-díj 2014.

Született

1964. május 8.


Életrajz

1982 - 1986: Matesz

1986 - 2001: Kassai Thália Színpad (Kassai Thália Színház)

1992 - 1995: Kassai Thália Színház művészeti vezetője

1996 - 1999: Kassai Thália Színház igazgatója

KG1_1617

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

II. József - Shaffer: Amadeus
(rendezte: Czajlik József f.h.)

Vargányai Guszti - Parti Nagy Lajos: Ibusár
(rendezte: Telihay Péter)

Oberon - Shakespeare: Álom
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Kazynski - Spiró György: Az imposztor
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Francia király – Bakonyi,Kacsóh: János vitéz
(rendezte: Quintus Konrád m.v.)

Rántotta - Gogol: Háztűznéző
(rendezte: Bodolay m.v.)

Heródes - Ghelderode: Barabbás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v)

Viktor – Hubay,Ránki,Vas: Egy szerelem három éjszakája
(rendezte: Verebes István)

Paczal János - Jókai: A gazdag szegények
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Kaunitz - Szomory: II. József
(rendezte: Verebes István)

Vitalij - Kojada: Mese a halott cárkisasszonyról
(rendezte: Czajlik József m.v.)

Lou - Arthur Miller: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Amos Hart – Kander,Ebb,Fosse: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Gömböc úr - Moliere: Gömböc úr
(rendezte: Csiszár Imre m.v.)

Férfi - Jon Fosse: Őszi álom
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Sárkány - Molnár Ferenc: A doktor úr
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Göre Gábor - Gárdonyi Géza: A bor
(rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)

Morgó – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke meg a törpék
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Kolhaas Mihály - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Bóni gróf – Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi,Kellér: Csárdáskirálynő
(Keresztes Attila m.v.)

Seress Rezső - Müller Péter,Seress Rezső: Szomorú vasárnap
(rendezte: Lévay Adina)

Préda Máté - Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)

Doki - Ken Ludwig: Primadonnák
(rendezte: Méhes László m.v.)

Süsü, a sárkány - Csukás István,Bergendy István: Süsü, a sárkány
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Andrej Szergejevics Prozorov – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Nemes Böffen Tóbiás - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Trafina, Mária szegény rokona - Békeffi István,Lajtai Lajos: A régi nyár
(rendezte: Méhes László m.v.)

Mosolygó Menyhért – Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Gergely, ügyvéd – Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)

Szimeonov-Piscsik – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Riečan – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Tügyi Koma – Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

I.Agrippa,Palesztina királya – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Anton Szkvoznyik-Dmuhanovszkij, polgármester – Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Sunyi bá – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Sir William Catesby – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Szomszéd Misi – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Bigali elvtárs – Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Malomszegi báró - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Berci - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Shylock, gazdag zsidó - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Illés, Iván szomszédja - Székely Csaba: Bányavirág
(rendezte: Keszég László m.v.)

Dőry István, báró, főszolgabíró - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)

Apa - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Frank, valójában James felügyelő - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier
(rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Dr. Heves Kálmán - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Selsdon Mardel (Betörő) - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Morten Kill - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Capulet – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Ince – Székely Csaba: Bányavakság
(rendezte: Czajlik József)

Zsugori - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Tiborc - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

FONTOSABB SZEREPEI A KASSAI THÁLIA SZÍNHÁZBAN

Von Kalb (Schiller: Ármány és szerelem)

Bonaventura (John Ford: Kár, hogy ká)

Sganarelle (Moliere: Don Juan) II. Endre (Katona József: Bánk bán)

Hirin, Jaty (Csehov tréfái)

Beppo (Heltai: A néma levente)

Kamarás (Gombrowicz: Yvonne, burgundi hercegnő)

Bernard (Miller: Az ügynök halála)

Trissotin (Moliere: A tudós nők)

Jim (Nash: Esőcsináló)

Martini (Wassermann: Kakukkfészek)

Weinberg hadnagy (Sorkin: Semmi és végtelen)

Pablo (Williams: A vágy villamosa)

Caligula (Camus: Caligula)

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
4370 Ministerstvo Kulury Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media A. C. T. - Komáromfüss AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGROSERVIS spol. s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd Alistál Község Balony Község Bátorkeszi Község Bős Város C-SERVICE - Wurczell Zoltán COOP JEDNOTA - Dunaszerdahely Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZKÖZ Rt. - Csilizradvány Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom JEG - Komárom Keszegfalva Község KO - ROLL s.r.o. - Gúta KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MEGART a. s. - Nemesócsa MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely Motokom Slovakia s. r. o. - Nagymegyer Nádszeg Község Nagykeszi Község Nagymad Község Nagymegyer Város Naszvad Község Nyárasd Község Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PEPITA tours s.r.o. - Komárom PLAUTER KÚRIA - Nagymegyer Prestige Étterem - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RECRO s.r.o. - Érsekújvár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZITA - Ekecs Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom T.M.T. - Gúta TERMAL s. r. o. - Nagymegyer TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Zsidek Vilmos - Szentpéter Bronz logo AGRIPENT CÉDRUS s.r.o. - Dunaszerdahely DUNSTAV DS s. r. o. - Kisudvarnok F-FIRHANG - Lúcs Florissimo logo Logo Gukom Subpage buslak logo Winfer logo transp FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET - CSALLÓKÖZARANYOS 0000913519 Logo Jandj Hotel peklo Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Square 1 Új Nő Csaladi konyvklub logo