sk hu

Holocsy Krisztina

Színésznő

KG1_1900

Díjak

Kisvárda – alakítási díj (Apácák)

Ferenczi Anna-díj

Lőrincz Margit emlékgyűrű – 2009

Színészrobot-díj 2013, 2016, 2018

Magyar Ezüst Érdemkereszt

Született

1975. március 15., Komárom


Életrajz

1993-95: Budapesti Operettszínház - Zenés Színészképző, Budapest

1995-től Komáromi Jókai Színház

KG1_1900

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Hodel – Stein,Harnick: Hegedűs a háztetőn
(rendezte: Bor József m.v.)

Antónia – Wasserman-Leigh: La Mancha lovagja
(rendezte: Bor József m.v.)

Chris – Neil Simon: Pletykák
(rendezte: Seregi Zoltán m.v.)

Lea nővér - Dan Goggin: Apácák
(rendezte: Mikó István m.v.)

Noémi - Jókai,Mészöly,Rossa: Az aranyember
(rendezte: Bor József m.v.)

Genevieve – Magnier,Szenes,Nádas: Mona Marie mosolya
(rendezte: Bor József m.v.)

Ágacska – Csukás István,Darvas Ferenc: Ágacska
(rendezte: Frenkó Zsolt m.v.)

Török Ilonka – Móricz,Kocsák,Miklós: Légy jó mindhalálig
(rendezte: Pinczés István m.v.)

Dejanira – Goldoni: Mirandolina
(rendezte: Benedek Miklós m.v.)

Evila – Jókai Mór: Fekete gyémántok
(rendezte: Takáts Emőd)

Eszter - Szabó Magda: Kiálts, város!
(rendezte: Pinczés István m.v.)

Ágika - Örkény István: Tóték
(rendezte: Ivan Blahút m.v.)

Terka – Zágon,Nóti: Hyppolit, a lakáj
(rendezte: Bodrogi Gyula m.v.)

Elén – Alex Koenigsmark: Agyő, kedvesem
(rendezte: Ivan Blahút m.v.)

Ilma - Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
(rendezte: Tóth Miklós m.v.)

Mariane - Moliere: Tartuffe
(rendezte: Telihay Péter m.v.)

Babszi – Eisemann Mihály,K.Halász Gyula: Fiatalság, bolondság
(rendezte: Telihay Péter)

Gyöngyike – Romhányi József,Fényes Szabolcs: Hamupipőke
(rendezte: Kiss József m.v.)

Francia királylány - Bakonyi,Kacsóh: János vitéz
(rendezte: Quintus Konrád m.v.)

Eliza Doolittle - Lerner,Loewe: My Fair Lady
(rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)

Etelka – Kellér Dezső,Horváth Jenő,Szenes Iván: A szabin nők elrablása
(rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)

Baracsné Szunyog Lili: Gárdonyi Géza: A bor
(rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)

Lizi kisasszony - Jókai: Gazdag szegények
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Mary Sunshine – Kander,Ebb,Fosse: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Elsie – Arthur Miller: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Honthy Sisters – Lengyel Menyhért: A waterloói csata
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Lidi mama – Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Hófehérke – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke, meg a törpék
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Menyasszony - Lorca: Vérnász
(rendezte: Görög László m.v.)

Margaret - Charlotte Keatley: Anyám azt mondta, hogy ne!
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Örzse - Kodály Zoltán,Paulini Béla,Harsányi Zsolt: Háry János
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Helén - Müller Péter,Seress Rezső: Szomorú vasárnap
(rendezte: Lévay Adina)

Maggie - Ken Ludwig: Primadonnák
(rendezte: Méhes László m.v.)

Dada, 3. Sárkánytestvér - Csukás István,Bergendy István: Süsü, a sárkány
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Olga – A. P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Drusilla, depressziós lány - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek (rendezte: Lévay Adina m.v.)

Mimóza, öltöztetőnő - Békeffi István,Lajtai Lajos: A régi nyár
(rendezte: Méhes László m.v.)

Szederváry Kamilla – Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Stahlbaum főtanácsosné – Csajkovszkij: Diótörő
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Mici - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Varja – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Nelli – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Janicsár Vilma, aki egy égi lélek – Szász Péter,Aldobolyi Nagy György,Verebes István: Whisky esővízzel
(rendezte: Verebes István m.v.)

Manci – Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Osztrigás Mici - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Feleség – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

York hercegnő – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Anya – Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Banya – Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Illésházy Krisztina - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Monoriné - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Jessica, Shylock lánya - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Nyafi, Süni - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Fáyné, Buttler nagynénje - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Anya - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Bagira - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Misi Mókus - Tersánszky J. Jenő. Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Olivia - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier
(rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Nelly, a szobalány - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Brooke Ashton (Vicki) - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Kathrine Stockmann - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Lady Montague – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Manci - Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Második pingvin – Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán
(rendezte: Méhes László)

Rozinka, kerítőnő - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Nyina Alekszandrovna Ivolgina, Gánya anyja - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Edith Piaf - Pataki Éva: Edith és Marlene
(rendezte: Méhes László)

Aki Egy Tál Lencsétől Meggazdagodott - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

Eva - Paolo Genovese: Teljesen idegenek
(rendezte: Hargitai Iván)

Sally Bowles - Joe Masteroff - John Kander - Fred Ebb: Kabaré
(rendezte: Rusznyák Gábor)

Házmesterné - Molnár Ferenc: Az üvegcipő
(rendezte: Bagó Bertalan)

Angelika nővér - Miroslav Krleža: A Glembay ház
(rendezte: Martin Huba)

EMMY NÉNI / GLINDA - L. Frank Baum ‒ Harold Arlen ‒ E. Y. Harburg: Óz, a csodák csodája
(rendezte: Méhes László)

Olympe Ferraillon - Georges Feydeau: Bolha a fülbe
(rendezte: Rusznyák Gábor)
























Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG