sk hu

Holocsy Krisztina

Színésznő

KG1_1900

Díjak

Kisvárda – alakítási díj (Apácák)

Ferenczi Anna-díj

Lőrincz Margit emlékgyűrű – 2009

Színészrobot-díj 2013, 2016, 2018

Született

1975. március 15., Komárom


Életrajz

1993-95: Budapesti Operettszínház - Zenés Színészképző, Budapest

1995-től Komáromi Jókai Színház

KG1_1900

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Hodel – Stein,Harnick: Hegedűs a háztetőn
(rendezte: Bor József m.v.)

Antónia – Wasserman-Leigh: La Mancha lovagja
(rendezte: Bor József m.v.)

Chris – Neil Simon: Pletykák
(rendezte: Seregi Zoltán m.v.)

Lea nővér - Dan Goggin: Apácák
(rendezte: Mikó István m.v.)

Noémi - Jókai,Mészöly,Rossa: Az aranyember
(rendezte: Bor József m.v.)

Genevieve – Magnier,Szenes,Nádas: Mona Marie mosolya
(rendezte: Bor József m.v.)

Ágacska – Csukás István,Darvas Ferenc: Ágacska
(rendezte: Frenkó Zsolt m.v.)

Török Ilonka – Móricz,Kocsák,Miklós: Légy jó mindhalálig
(rendezte: Pinczés István m.v.)

Dejanira – Goldoni: Mirandolina
(rendezte: Benedek Miklós m.v.)

Evila – Jókai Mór: Fekete gyémántok
(rendezte: Takáts Emőd)

Eszter - Szabó Magda: Kiálts, város!
(rendezte: Pinczés István m.v.)

Ágika - Örkény István: Tóték
(rendezte: Ivan Blahút m.v.)

Terka – Zágon,Nóti: Hyppolit, a lakáj
(rendezte: Bodrogi Gyula m.v.)

Elén – Alex Koenigsmark: Agyő, kedvesem
(rendezte: Ivan Blahút m.v.)

Ilma - Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde
(rendezte: Tóth Miklós m.v.)

Mariane - Moliere: Tartuffe
(rendezte: Telihay Péter m.v.)

Babszi – Eisemann Mihály,K.Halász Gyula: Fiatalság, bolondság
(rendezte: Telihay Péter)

Gyöngyike – Romhányi József,Fényes Szabolcs: Hamupipőke
(rendezte: Kiss József m.v.)

Francia királylány - Bakonyi,Kacsóh: János vitéz
(rendezte: Quintus Konrád m.v.)

Eliza Doolittle - Lerner,Loewe: My Fair Lady
(rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)

Etelka – Kellér Dezső,Horváth Jenő,Szenes Iván: A szabin nők elrablása
(rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)

Baracsné Szunyog Lili: Gárdonyi Géza: A bor
(rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)

Lizi kisasszony - Jókai: Gazdag szegények
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Mary Sunshine – Kander,Ebb,Fosse: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Elsie – Arthur Miller: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Honthy Sisters – Lengyel Menyhért: A waterloói csata
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Lidi mama – Urbán Gyula: Minden egér szereti a sajtot
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Hófehérke – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke, meg a törpék
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Menyasszony - Lorca: Vérnász
(rendezte: Görög László m.v.)

Margaret - Charlotte Keatley: Anyám azt mondta, hogy ne!
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Örzse - Kodály Zoltán,Paulini Béla,Harsányi Zsolt: Háry János
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Helén - Müller Péter,Seress Rezső: Szomorú vasárnap
(rendezte: Lévay Adina)

Maggie - Ken Ludwig: Primadonnák
(rendezte: Méhes László m.v.)

Dada, 3. Sárkánytestvér - Csukás István,Bergendy István: Süsü, a sárkány
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Olga – A. P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Drusilla, depressziós lány - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek (rendezte: Lévay Adina m.v.)

Mimóza, öltöztetőnő - Békeffi István,Lajtai Lajos: A régi nyár
(rendezte: Méhes László m.v.)

Szederváry Kamilla – Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Stahlbaum főtanácsosné – Csajkovszkij: Diótörő
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Mici - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Varja – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Nelli – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Janicsár Vilma, aki egy égi lélek – Szász Péter,Aldobolyi Nagy György,Verebes István: Whisky esővízzel
(rendezte: Verebes István m.v.)

Manci – Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Osztrigás Mici - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Feleség – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

York hercegnő – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Anya – Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Banya – Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Illésházy Krisztina - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Monoriné - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Jessica, Shylock lánya - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Nyafi, Süni - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Fáyné, Buttler nagynénje - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Anya - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Bagira - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Misi Mókus - Tersánszky J. Jenő. Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Olivia - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier
(rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Nelly, a szobalány - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Brooke Ashton (Vicki) - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Kathrine Stockmann - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Lady Montague – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Manci - Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Második pingvin – Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán
(rendezte: Méhes László)

Rozinka, kerítőnő - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Nyina Alekszandrovna Ivolgina, Gánya anyja - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű (rendezte: Martin Huba)

Edith Piaf - Pataki Éva: Edith és Marlene
(rendezte: Méhes László)

Aki Egy Tál Lencsétől Meggazdagodott - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
4370 Ministerstvo Kulury Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media A. C. T. - Komáromfüss AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGROSERVIS spol. s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd Alistál Község Balony Község Bátorkeszi Község Bős Város C-SERVICE - Wurczell Zoltán COOP JEDNOTA - Dunaszerdahely Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZKÖZ Rt. - Csilizradvány Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom JEG - Komárom Keszegfalva Község KO - ROLL s.r.o. - Gúta KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MEGART a. s. - Nemesócsa MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely Motokom Slovakia s. r. o. - Nagymegyer Nádszeg Község Nagykeszi Község Nagymad Község Nagymegyer Város Naszvad Község Nyárasd Község Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PEPITA tours s.r.o. - Komárom PLAUTER KÚRIA - Nagymegyer Prestige Étterem - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RECRO s.r.o. - Érsekújvár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZITA - Ekecs Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom T.M.T. - Gúta TERMAL s. r. o. - Nagymegyer TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Zsidek Vilmos - Szentpéter AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég CÉDRUS s.r.o. - Dunaszerdahely DUNSTAV DS s. r. o. - Kisudvarnok F-FIRHANG - Lúcs FLORISSIMO VIRÁGSZALON - KOMÁROM GUKOM S.R.O. - GÚTA TANGAZDASÁG BÚSLAK s.r.o. - Dunatőkés WINFER spol. s.r.o. - Lég FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET - CSALLÓKÖZARANYOS GAMEX TRADING S.R.O. - KOMÁROM HUBERT VENDÉGLŐ - KOMÁROM J&J ÉTTEREM - SZENTPÉTER POKOL HOTEL - KOMÁROM Prestashop Logo 1516781637 SAM SHIPBUILDING AND MACHINERY - HAJÓ ÉS GÉPGYÁR - KOMÁROM Square 1 Új Nő