sk hu

Majorfalvi Bálint

Színész

Majorfalvi

Díjak

Komáromi Jókai Színház:

Színészrobot-díj (2011,2012,2013,2014,2015)

Ferenczy Anna-díj (2012)

Született

1983. január 30., Mór


Életrajz

1997-2001 - Vörösmarty Gimnázium, Budapest

2001-2002 - Keleti István Művészeti Iskola, Budapest

2002-2005 - Pesti Magyar Színiakadémia Huszár László és Sipos Imre osztályában

2005-2009 - Színház- és Filmművészeti Egyetem

Osztályvezető tanárok: Marton László, Hegedűs D. Géza, Forgács Péter

Majorfalvi

VIZSGAELŐADÁSOK

Pesti Magyar Színiakadémia:

Meneláosz - Euripidész: Helené
(rendezte: Sipos Imre)

Feledi Gáspár, Gonosz Pista:- Tóth Ede,Örkény István: A falu rossza
(rendezte: Huszár László)

Színház-és Filmművészeti Egyetem:

Peachum, Penge Macky – Brecht,Weil: Koldusopera
(rendezte: Novák Eszter)

Több szerep – Fáj - Agota Kristof: A nagy füzet című műve alapján
(rendezte: Forgács Péter)

Edmund, Alban – William Shakespeare: Lír
(rendezte: Zsótér Sándor)

Szuszlov - Gorkij:Nyaralók
(rendezte: Hegedűs D. Géza)

Henrik, operakritikus: Térey János: Asztalizene
(rendezte: Bálint András)

Több szerep – Boccaccio: Dekameron
(rendezte: Méhes László)



EGYÉB SZÍNHÁZI MUNKÁK

Pesti Magyar Színház:

Valentin - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok(rendezte: Iglódi István)

Közreműködő: az István, a király, a La Mancha lovagja, a My Fair Lady, a Bob herceg, a Szépek szépe és az Orfeusz az alvilágban című produkciókba

Vígszínház:
Pietro Crespi – Marquez: Száz év magány
(rendezte: Forgács Péter)

Pesti Színház:
Farkas, Majom, Ember – Dés,Geszti, Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Hegedűs D. Géza)

Közreműködő - Heinrich Böll: Katharina Blum elvesztett tisztessége
(rendezte: Hegedűs D. Géza)

KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZ:
Katolikus pap – Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m.v.)

Haimón – Szophoklész: Antigoné
(Rendezte: Czajlik József m.v.)

Kancellár, Favágó 2 – Csukás István, Bergendy István: Süsü, a sárkány
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Fedotyik – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Luigi Del Soro – Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Fábián – William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Miklós – Békeffi István, Lajtai Lajos: A régi nyár
(rendezte: Méhes László m.v.)

Darvas Károly - Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Drosselmeyer - Csajkovszkij: Diótörő
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Fülöp – Vaszary,Fényes, Szenes: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Polgár - Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Jása – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Rézbányai Győző, Alsópáhóczy Alfréd - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika
(rendezte: Laboda Kornél m.v.)

Pista – Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Zsidó, Decius segédtisztje – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Ivan Hlesztakov, pétervári tisztviselő - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Corignon – Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Személyzet – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Dorset márki – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Dr. Juhos Buda, pszichológus – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Sampon - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Hínárkóc - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Hakapeszi Maki, Furfangos Frigyes – Tóth Eszter: Móka Miki és barátai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Frédi - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Dr. Ridovics - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Lanzelo Gobbó, bohóc, Shylock szolgája - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Farkas Ferdinánd, Piros gatyás kismalac - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac (rendezte: Pille Tamás m.v.)

Pereviczky, ügyvéd - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Közeg - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Bűvész, Hűség testvér - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Csil - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Rókus Mókus, Parkőr, Dezső, Kacifánt - Tersánszky J. Jenő, Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Oliver, vállalatigazgató - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Schnaps, fogadós - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Első pingvin - Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán
(rendezte: Méhes László m.v.)

Péter – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Házmester - Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Csóka tizedes - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Közreműködő - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Raymond, szövegíró és impresszárió - Pataki Éva: Edith és Marlene
(rendezte: Méhes László)

Mikhál bán - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

Aki Mindig Pórul Jár - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

Lámpás - Presser Gábor – Sztevanovity Dusán - Horváth Péter: A padlás

(rendezte: Méhes László)

Peppe - Paolo Genovese: Teljesen idegenek

(rendezte: Hargitai Iván)

Szász Bandi - Molnár Ferenc: Az üvegcipő

(rendezte: Bagó Bertalan)

GYÁVA OROSZLÁN / ZEKE - L. Frank Baum ‒ Harold Arlen ‒ E. Y. Harburg: Óz, a csodák csodája

(rendezte: Méhes László)

Dr. Finache - Georges Feydeau: Bolha a fülbe

(rendezte: Horváth Illés)

TV

Ortox - Zűrgombócok (sorozat) - Kiwi TV

EGYÉB

Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs műsor: szerkesztő, műsorvezető
Színházi Lábjegyzet – internetes műsor: szerkesztő, műsorvezető

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG