sk hu

Majorfalvi Bálint

Színész

Majorfalvi

Díjak

Komáromi Jókai Színház:

Színészrobot-díj (2011,2012,2013,2014,2015)

Ferenczy Anna-díj (2012)

Született

1983. január 30., Mór


Életrajz

1997-2001 - Vörösmarty Gimnázium, Budapest

2001-2002 - Keleti István Művészeti Iskola, Budapest

2002-2005 - Pesti Magyar Színiakadémia Huszár László és Sipos Imre osztályában

2005-2009 - Színház- és Filmművészeti Egyetem

Osztályvezető tanárok: Marton László, Hegedűs D. Géza, Forgács Péter

Majorfalvi

VIZSGAELŐADÁSOK

Pesti Magyar Színiakadémia:

Meneláosz - Euripidész: Helené
(rendezte: Sipos Imre)

Feledi Gáspár, Gonosz Pista:- Tóth Ede,Örkény István: A falu rossza
(rendezte: Huszár László)

Színház-és Filmművészeti Egyetem:

Peachum, Penge Macky – Brecht,Weil: Koldusopera
(rendezte: Novák Eszter)

Több szerep – Fáj - Agota Kristof: A nagy füzet című műve alapján
(rendezte: Forgács Péter)

Edmund, Alban – William Shakespeare: Lír
(rendezte: Zsótér Sándor)

Szuszlov - Gorkij:Nyaralók
(rendezte: Hegedűs D. Géza)

Henrik, operakritikus: Térey János: Asztalizene
(rendezte: Bálint András)

Több szerep – Boccaccio: Dekameron
(rendezte: Méhes László)



EGYÉB SZÍNHÁZI MUNKÁK

Pesti Magyar Színház:

Valentin - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok(rendezte: Iglódi István)

Közreműködő: az István, a király, a La Mancha lovagja, a My Fair Lady, a Bob herceg, a Szépek szépe és az Orfeusz az alvilágban című produkciókba

Vígszínház:
Pietro Crespi – Marquez: Száz év magány
(rendezte: Forgács Péter)

Pesti Színház:
Farkas, Majom, Ember – Dés,Geszti, Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Hegedűs D. Géza)

Közreműködő - Heinrich Böll: Katharina Blum elvesztett tisztessége
(rendezte: Hegedűs D. Géza)

KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZ:
Katolikus pap – Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m.v.)

Haimón – Szophoklész: Antigoné
(Rendezte: Czajlik József m.v.)

Kancellár, Favágó 2 – Csukás István, Bergendy István: Süsü, a sárkány
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Fedotyik – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Luigi Del Soro – Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Fábián – William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Miklós – Békeffi István, Lajtai Lajos: A régi nyár
(rendezte: Méhes László m.v.)

Darvas Károly - Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Drosselmeyer - Csajkovszkij: Diótörő
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Fülöp – Vaszary,Fényes, Szenes: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Polgár - Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Jása – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Rézbányai Győző, Alsópáhóczy Alfréd - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika
(rendezte: Laboda Kornél m.v.)

Pista – Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Zsidó, Decius segédtisztje – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Ivan Hlesztakov, pétervári tisztviselő - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Corignon – Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Személyzet – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Dorset márki – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Dr. Juhos Buda, pszichológus – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Sampon - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Hínárkóc - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Hakapeszi Maki, Furfangos Frigyes – Tóth Eszter: Móka Miki és barátai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Frédi - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Dr. Ridovics - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Lanzelo Gobbó, bohóc, Shylock szolgája - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Farkas Ferdinánd, Piros gatyás kismalac - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac (rendezte: Pille Tamás m.v.)

Pereviczky, ügyvéd - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Közeg - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Bűvész, Hűség testvér - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Csil - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Rókus Mókus, Parkőr, Dezső, Kacifánt - Tersánszky J. Jenő, Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Oliver, vállalatigazgató - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Schnaps, fogadós - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Első pingvin - Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán
(rendezte: Méhes László m.v.)

Péter – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Házmester - Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Csóka tizedes - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Közreműködő - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Raymond, szövegíró és impresszárió - Pataki Éva: Edith és Marlene
(rendezte: Méhes László)

Mikhál bán - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

Aki Mindig Pórul Jár - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

TV

Ortox - Zűrgombócok (sorozat) - Kiwi TV

EGYÉB

Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs műsor: szerkesztő, műsorvezető
Színházi Lábjegyzet – internetes műsor: szerkesztő, műsorvezető

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
4370 Ministerstvo Kulury Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media A. C. T. - Komáromfüss AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGROSERVIS spol. s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd Alistál Község Balony Község Bátorkeszi Község Bős Város C-SERVICE - Wurczell Zoltán COOP JEDNOTA - Dunaszerdahely Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZKÖZ Rt. - Csilizradvány Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom JEG - Komárom Keszegfalva Község KO - ROLL s.r.o. - Gúta KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MEGART a. s. - Nemesócsa MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely Motokom Slovakia s. r. o. - Nagymegyer Nádszeg Község Nagykeszi Község Nagymad Község Nagymegyer Város Naszvad Község Nyárasd Község Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PEPITA tours s.r.o. - Komárom PLAUTER KÚRIA - Nagymegyer Prestige Étterem - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RECRO s.r.o. - Érsekújvár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZITA - Ekecs Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom T.M.T. - Gúta TERMAL s. r. o. - Nagymegyer TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Zsidek Vilmos - Szentpéter AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég CÉDRUS s.r.o. - Dunaszerdahely DUNSTAV DS s. r. o. - Kisudvarnok F-FIRHANG - Lúcs FLORISSIMO VIRÁGSZALON - KOMÁROM GUKOM S.R.O. - GÚTA TANGAZDASÁG BÚSLAK s.r.o. - Dunatőkés WINFER spol. s.r.o. - Lég FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET - CSALLÓKÖZARANYOS GAMEX TRADING S.R.O. - KOMÁROM HUBERT VENDÉGLŐ - KOMÁROM J&J ÉTTEREM - SZENTPÉTER POKOL HOTEL - KOMÁROM Prestashop Logo 1516781637 SAM SHIPBUILDING AND MACHINERY - HAJÓ ÉS GÉPGYÁR - KOMÁROM Square 1 Új Nő