sk hu

Mokos Attila

Színész

KG1_1949

Díjak

Igric-díj - 2007

Ferenczy Anna díj

SFZ –Szlovak Film Szövetség - IGRIC (2010-Pokoj v duši-Tono)

SFTA-Szlovák Film Akadémia - SLNKO V SIETI (2010-Pokoj v duši-Tono)

Zselíz - Želiezovce - Pro Urbe (2009)

Komárno - Pro Probitate (2009)

CinePécs V. Moveast Filmfesztivál - Alakítás díj - (2009, Pokoj v duši)

Életműdíj "pályályának érdemdús szakaszáért" - Kisvárda 2014.

Született

1964. december 13., Zselíz


Életrajz

1984 - Kassai Thália Színház, mint segédszínész

1989 - 1993: pozsonyi Színművészeti Főiskola

1991 - részképzés a budapesti Színművészeti Főiskolán

1993 - Komáromi Jókai Színház

1996-1997: a Komáromi Jókai Színház megbízott igazgatója

1995-2001: a Komáromi Jókai Színház művészeti vezetője

KG1_1949

SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Figaro - Beumarchais: Figaro házassága
(rendezte: Iglódi István m.v.)

Vladimir - Beckett: Godot-ra várva
(rendezte: Beke Sándor)

Heródes – Müller,Tolcsvay: Mária evangéliuma
(rendezte: Beke Sándor)

Percsík - Stein-Harnick: Hegedűs a háztetőn
(rendezte: Bor József m.v.)

Ficsúr - Molnár Ferenc: Liliom
(rendezte: Korcsmáros György m.v.)

ŐII. - Bohumil Hrabal: Őfelsége pincére voltam
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Forlippoponi őrgróf - Goldoni: Mirandolina
(rendezte: Benedek Miklós m.v.)

Jamie - O'Neill: Utazás az éjszakába
(rendezte: Csiszár Imre m.v.)

Komoróczy - Barta Lajos: Szerelem
(rendezte: Beke Sándor m.v.)

Bakter - RidegSándor ,Tímár Péter: Indul a bakterház
(rendezte: Pinczés István m.v.)

Salieri - Peter Shaffer: Amadeus
(rendezte: Czajlik József f.h.)

Dorn - Csehov: Sirály
(rendezte: Telihay Péter)

Boguslawski - Spiró György: Az imposztor
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Csócsálov, tengerész - Gogol: Háztűznéző
(rendezte: Bodolay)

Heródes - Ghelderode: Barrabás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v.)

II. József - Szomory Dezső: II. József
(rendezte: Verebes István)

Oronte – Moliere: Gömböc úr
(rendezte: Csiszár Imre m.v.)

Miller - Arthur Miller: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Puzsér - Molnár Ferenc: A doktor úr
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Ivan - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek
(rendező: Martin Huba m.v.)

Müller Ferenc - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Alan Benett, Lotta fia - Noel Coward: Forgószínpad
(rendezte: Konter László m.v.)

Kerekes Ferkó – Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi,Kellér: Csárdáskirálynő
(Keresztes Attila m.v.)

Kreón - Szophoklész: Antigoné
(rendezte: Czajlik József m.v.)

Ligurio - Niccolo Machiavelli: Mandragora
(rendezte: Lévay Adina)

Alexandr Ignatyevics Versinyin – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Férfi - Spiró György: Prah
(rendezte: Anger Zsolt m .v.)

Bohóc, Olívia szolgája - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Zátonyi Bence - Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Gajev - Anton P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendező: Martin Huba m.v.)

Lančarič - Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendező: Rastislav Ballek m.v.)

Apa/Östör király – Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika
(rendezte: Laboda Kornél m.v.)

Hajdók sógor- Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Decius – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Luka Hlopov, tanintézeti felügyelő - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Petypon - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendező: Verebes István m.v.)

III.Richárd – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Apa - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Jerry – Harold Pinter: Árulás
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Becsei, tiszttartó - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Skultéti - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Tubal, zsidó, Shylock barátja - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Csillag Mihály, orvos - Székely Csaba: Bányavirág
(rendezte: Keszég László m.v.)

Szucsinka plébános - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Jean-Baptiste Poqueline Moliére - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Dr. Langyos, főorvos - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Frederick Fellowes (Philip Brent) - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Willy Loman - Arthur Miller: Az ügynök halála
(rendezte: Forgács Péter)

Aslaksen- Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Lőrinc barát – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Gaz Jankó - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Afanaszij Ivanovics Tockij - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Petur bán - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

ELŐADÁSOK, SZEREPEK A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZON KÍVÜL

Színművészeti Főiskola, Pozsony:

Pierre - Goethe: Clavigo

Király - Ghelderode: Escurial - és rendezés

Kaffka-Beckett: Prvá láska (Első szerelem)

Fesztiválok: Párizs, Gissen, Krakow, Málta, Zakopené, Brno, Sidney

1995 - Győri Nemzeti Színház - Stendal: Vörös és fekete

2007 - Divadlo Andreja Bagara: Löwborg - Ibsen: Hedda Gabler

FILMEK

Prípad na vidieku - 1993., r. S. Párnický

Krajinka - 2000-r. M. Šulík

Kruté radosti - 2002-r. J.Nvota

Démoni - 2007., r. R. Šveda

Daľšie dejstvo - 2006., r. Prikler Mátyás (Következő felvonás)

Nedodržaný sľub - 2009., J. Chlumský (Megszegett igéret)

Dakujem dobre... -2009., Prikler M. (Köszönöm jól...)

Pokoj v duši - 2009., V.Balko (Lélek nyugalma)

Čerešnový chlapec – 2010., S. Párnický (Cseresznyés fiú)

Dom - 2011, Z.Liová, (A ház)

Čas grimás - 2011, P. Dimitrov, (Grimaszkor)

Marhuľový ostrov - 2011-P.Bebjak (Barackliget)

Cigán -2011- M. Šulík

7 dní hříchů (Hét nap bűne) – 2012 - Jirí Chlumský

Učiteľka, rendezte: Jan Hřebejk, 2016

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG