sk hu

Olasz István

Színész

KG12088

Díjak

Ferenczy Anna - díj (2004)

Született

1980. november 10., Galánta


Életrajz

1999 - 2003: Színművészeti Főiskola, Pozsony

2003 - Komáromi Jókai Színház

KG12088

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Kukorica Jancsi - Kacsóh: János vitéz
(rendezte: Quintus Konrád m.v.)

Chodzko - Spiró György: Az imposztor
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Freddie - Lerner - Loewe: My Fair Lady
(rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)

Padkaljószin - Gogol: Háztűznéző
(rendezte: Bodolay)

Pap - Ghelderode: Barabbás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v)

Szűköl Makár - Jókai: Gazdag szegények
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Aramis - Dumas: Három a testőr
(rendezte: Verebes István)

Von Kalb - Schiller: Ármány és szerelem
(rendezte: Görög László m.v.)

Szendeffy - Kellér Dezső ,Horváth Jenő,Szenes Iván: A szabin nők elrablása
(rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)

Thuróczy - Lengyel Menyhért: A waterloói csata
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Mickey - Miler: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Vőfély,Favágó - Lorca: Vérnász
(rendezte: Görög László m.v.)

Konferanszié - Kander-Ebb: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Második orvos - Moliere: Gömböc úr
(rendezte: Csiszár Imre m.v.)

Csató – Molnár,Kellér ,Zerkovitz: A doktor úr
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Fekete - Szép Ernő: Patika
(rendezte: Verebes István)

Joey - Martin McDonagh: Macskabaj
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Aljosa - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek
(rendező: Martin Huba m.v.)

Kisbíró - Gárdonyi Géza: A bor
(rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)

Varjú Virgil – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke meg a törpék
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Tronkai Vencel báró - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Perry Lascoe, az alapítvány titkára - Noel Coward: Forgószínpad
(rendezte: Konter László m.v.)

Ferdinánd főherceg – Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi ,Kellér: Csárdáskirálynő (Keresztes Attila m.v.)

Karvezető - Szophoklész: Antigoné
(rendezte: Czajlik József m.v.)

Timoteo - Niccolo Machiavelli: Mandragora
(rendezte: Lévay Adina)

Dobos ember - Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)

Duncan - Ken Ludwig: Primadonnák
(rendezte: Méhes László m.v.)

Vlagyimír Karlovics Rode – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Giovanni, csődbe jutott cukrász - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Malvolio, Olívia udvarmestere - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok (rendezte: Valló Péter m.v.)

Timót Pál - Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Tibor – Vaszary,Fényes,Szenes: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Jepihodov – A.P.Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Dobrík - Ladislav Ballek Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
(Jepihodov – A.P. Csehov: Cseresznyéskert (rendezte: Martin Huba m.v.)

Timót Pál – Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Dobrík – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Főszámolnok - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél ,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika (rendezte: Laboda Kornél m.v.)

Tokaji koma - Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Júdás – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Dobcsinszkij - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Montgicourt - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Személyzet – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

IV.Edward – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Hivatalos úr – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Egy lakó - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Gróf - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Tibor - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Gratiano - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Vidonka, ezermester - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Tanár - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Marquis De Charron, Párizs érseke - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)

Főfarkas / Almajom- Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

I. Rendőr, I. Revizor - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Tornyai, szolgabíró - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Howard - Arthur Miller: Az ügynök halála
(rendezte: Forgács Péter)

Paris – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Hovstadt - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Pöszmög, zsibvásáros - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Lebegyev - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Simon bán - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

A Legfőbb Lakáj - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

VENDÉGJÁTÉKOK

Nick - Albee: Nem félünk a farkastól (Szevasz Színház)

Művész - Sóska, sültkrumpli (Szevasz Színház)

István - Orál Morál (Epopteia)

Ján – Történt szeptember elsején (Csavar)

FILMEK

Sántántangó (2010 - Molnár Csaba)

Ďakujem dobre – Köszönöm, jól (2011 - Prikler Mátyás)

EGYÉB

Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs műsor

Itt és most - improvizációs műsor

Fülbe-való Olasz Istvánnal – minden szombat reggel 6 és 7 óra között alternatív zenei irányzatokkal foglalkozó műsor szerkesztője ás vezetője a Pátria Rádióban (Az összes műsor meghallgatható a facebook-on, a Fülbe-való csoportban)

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
4370 Ministerstvo Kulury Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media A. C. T. - Komáromfüss AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGROSERVIS spol. s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd Alistál Község Balony Község Bátorkeszi Község Bős Város C-SERVICE - Wurczell Zoltán COOP JEDNOTA - Dunaszerdahely Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZKÖZ Rt. - Csilizradvány Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom JEG - Komárom Keszegfalva Község KO - ROLL s.r.o. - Gúta KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MEGART a. s. - Nemesócsa MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely Motokom Slovakia s. r. o. - Nagymegyer Nádszeg Község Nagykeszi Község Nagymad Község Nagymegyer Város Naszvad Község Nyárasd Község Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PEPITA tours s.r.o. - Komárom PLAUTER KÚRIA - Nagymegyer Prestige Étterem - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RECRO s.r.o. - Érsekújvár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZITA - Ekecs Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom T.M.T. - Gúta TERMAL s. r. o. - Nagymegyer TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Zsidek Vilmos - Szentpéter Bronz logo AGRIPENT CÉDRUS s.r.o. - Dunaszerdahely DUNSTAV DS s. r. o. - Kisudvarnok F-FIRHANG - Lúcs Florissimo logo Logo Gukom Subpage buslak logo Winfer logo transp FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET - CSALLÓKÖZARANYOS 0000913519 Logo Jandj Hotel peklo Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Square 1 Új Nő Csaladi konyvklub logo