sk hu

Szabó Viktor

Színész

KG1_1705

Díjak

Ferenczy Anna-díj 2016, 2018

Született

1984. május 9.


Életrajz

1999-2003- Zselízi Gimnázium

2003-2006- Nádasdy Kálmán Színészképző Stúdió Zalaegerszeg (osztályvezető tanárok: Ilyés Róbert, Szakács László)

2007-2012- VŠMU Pozsony (osztályvezető tanárok: Martin Huba, Zuzana Krónerová)

KG1_1705

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Nemes Keszeg András – Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Trofimov – A.P. Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Szegény Dzsoni - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika
(rendezte: Laboda Kornél m.v.)

Jóska - Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Lucius, fiatal római nemes, Petronius segédtisztje – Székely János: Caligula helytartója (rendezte: Béres Attila m.v.)

Oszip, a szolga - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

De Valmonté herceg - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Személyzet – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Clarence – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Pál, médiaszemélyiség – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Rudi - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Frici,lakáj - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Sofőr - Huszka Jenő, Martos Ferenc: Lili bárónő
(rendezte: Méhes László)

Gombacsik - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Bassanio - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Bernáth Zsiga, Buttler barátja - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Haver - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Zachaire Moirron, neves hősszerelmes - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése
(rendezte: Martin Huba)

Alfarkas / Főmajom - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

Walter, szökött rab - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier
(rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Virágos Mihály, köznemes - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Tim Algood, színházi mindenes - Michael Frayn: Függöny fel!
(Rendezte: Méhes László)

Happy - Arthur Miller: Az ügynök halála
(rendezte: Forgács Péter)

Harmadik pingvin – Ulrich Hub: Nyolckor a bárkán
(rendezte: Méhes László)

Egy falon ülő ember - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Mercutio – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Kapronczay – Heltai Jenő: Naftalin
(rendezte: Hargitai Iván)

Lev Nyikolajevics Miskin herceg - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Biberách - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

Az Ifjú Király, Ki Sokra Viszi Még - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

Üteg - Presser Gábor – Sztevanovity Dusán - Horváth Péter: A padlás
(rendezte: Méhes László)

Lele - Paolo Genovese: Teljesen idegenek
(rendezte: Hargitai Iván)

Clifford Bradshaw - Joe Masteroff - John Kander - Fred Ebb: Kababré
(rendezte: Rusznyák Gábor)

Császár Pál - Molnár Ferenc: Az üvegcipő
(rendezte: Bagó Bertalan)

Leone Glembay: Miroslav Krleža - A Glembay ház
(rendezte: Martin Huba)

BÁDOGEMBER / HICKORY: L. Frank Baum ‒ Harold Arlen ‒ E. Y. Harburg: Óz, a csodák csodája
(rendezte: Méhes László)

Carlos Homenidès de Histangua: Georges Feydeau: Bolha a fülbe

(rendezte: Horváth Illés)



























VENDÉGSZEREPLÉSEK

Hevesi Sándor Színház Zalaegerszeg:

Száraz Kristóf a tartalék - 3:1 a szerelem javára

Madárijesztő - Óz, a nagy varázsló

Operatőr- Magyar zombi

Unokaöcs - Az Ajtó

VŠMU Pozsony:

Viktor Karenin - Živá Mŕtvola - Élő holt

Franz Merkl - Kazimir a Karolina - Kazimir és Karolina

Superjunák, Múza - Quattro Formaggi

Charles - Viktor alebo vláda detí - Viktor avagy a gyemekuralom

Solonyj, Ferapont - Tri sestry - Három nővér

FILMEK

2011- Martin Štelbaský: Proti vetru (Szél ellen)

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG