sk hu

Tóth Károly

m. v.

Színész

KG12134

Díjak

Legjobb férfi epizódszereplő – Kéményseprő - Egressy Béni Országos Színjátszó Fesztivál (2008)
Alakításdíj – Kéményseprő – 45. Jókai napok
Ferenczy Anna díj – 46. Jókai napok
Ferenczy Anna-díj - 2015
Színészrobot-díj - 2016

Született

Született: 1990.9.17. , Kassa


Életrajz

Márai Sándor Magyar Tanítási Nyelvű AI és Gimnázium, Kassa 1997-2010
VŠMU, Pozsony (Osztályvezető tanárok: Peter Mankovecký, Peter Šimun) 2010-2015

KG12134

Főbb szerepek

KGSzT
Zalán Tibor – Vigyázat, a tetőn angyalok járnak – (Kéményseprő)
Tersánszky-Örkény – Kakuk Marci – (Kakuk Marci)
Slawomir Mrožek – Özvegyek – (Rómeó)
Kassai Thália Színház
Tersánszky J. Jenő– Kakuk Marci szerencséje – (Kaci)
Színdarab: Presser - Sztevanovity – Horváth - A padlás - (Üteg)
Dés - Nemes - Böhm - Korcsmáros - Horváth - Valahol Európában – (Csóró-beugrás)
VŠMU Pozsony
Slawomir Mrožek – Na šírom mori (Nagy)
Corneille – Az illúzió (Alkander, Adraste, Mórölő, Börtönőr, Florilame)
Fellini – Garajová – Skúška orchestra (Karol)
Albee - Varga – Hodoň – Domáci miláčik (Peter)
Musset – Marianine rozmary (Claudio)
Richard Bean – Dvaja na jedného (Charlie Clench)
Shakespeare – Macbeth (Banquo)

Komáromi Jókai Színház

Székely János – Caligula helytartója (Probus)
Shakespeare – III. Richárd (Brakenbury)
Tasnádi-Fenyő – Made in Hungária (Röné)
William Shakespeare: A velencei kalmár (Lorenzo, Jessica szerelmese)
Károgi Károly, Csiga Csaba, Százlábú - Pille Tamás-Juhász Levente: A három kismalac (rendezte: Pille Tamás m.v.)
Buttler János gróf - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság (rendezte: Valló Péter m.v.)
Srác - Spiró György: Csirkefej (rendezte: Forgács Péter m.v.)
Charles De La Grange, “Krónika” - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)
Sir Kán - Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve (rendezte: Méhes László)
Pali, Donát, Fakír - Tersánszky J. Jenő, Pille Tamás: Misi Mókus kalandjai (rendezte: Pille Tamás m.v.)
III. Rendőr, II. Revizor - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)
Darabos, Jurátus - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás (rendezte: Keszég László m.v.)
Garry Lejeune (Roger Lillicap) - Michael Frayn: Függöny fel! (Rendezte: Méhes László)
Biff - Arthur Miller: Az ügynök halála (rendezte: Forgács Péter)
Billing - Ibsen: A nép ellensége (rendezte: Koltai Gábor)
Tybalt – Shakespeare: Rómeó és Júlia (rendezte: Martin Huba)
Laboda Péter – Heltai Jenő: Naftalin (rendezte: Hargitai Iván)
Károly - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori (rendezte: Béres László)
Gavrila Ardalionovics Ivolgin (Gánya) - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű (rendezte: Martin Huba)

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
4370 Ministerstvo Kulury Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media A. C. T. - Komáromfüss AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGROSERVIS spol. s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd Alistál Község Balony Község Bátorkeszi Község Bős Város C-SERVICE - Wurczell Zoltán COOP JEDNOTA - Dunaszerdahely Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZKÖZ Rt. - Csilizradvány Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom JEG - Komárom Keszegfalva Község KO - ROLL s.r.o. - Gúta KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MEGART a. s. - Nemesócsa MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely Motokom Slovakia s. r. o. - Nagymegyer Nádszeg Község Nagykeszi Község Nagymad Község Nagymegyer Város Naszvad Község Nyárasd Község Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PEPITA tours s.r.o. - Komárom PLAUTER KÚRIA - Nagymegyer Prestige Étterem - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RECRO s.r.o. - Érsekújvár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZITA - Ekecs Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom T.M.T. - Gúta TERMAL s. r. o. - Nagymegyer TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Zsidek Vilmos - Szentpéter AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég CÉDRUS s.r.o. - Dunaszerdahely DUNSTAV DS s. r. o. - Kisudvarnok F-FIRHANG - Lúcs FLORISSIMO VIRÁGSZALON - KOMÁROM GUKOM S.R.O. - GÚTA TANGAZDASÁG BÚSLAK s.r.o. - Dunatőkés WINFER spol. s.r.o. - Lég FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET - CSALLÓKÖZARANYOS GAMEX TRADING S.R.O. - KOMÁROM HUBERT VENDÉGLŐ - KOMÁROM J&J ÉTTEREM - SZENTPÉTER POKOL HOTEL - KOMÁROM Prestashop Logo 1516781637 SAM SHIPBUILDING AND MACHINERY - HAJÓ ÉS GÉPGYÁR - KOMÁROM Square 1 Új Nő