sk hu

Premiéry

JSZ GH web KM logo - Jókaiho Divadlo
GLEMBAYOVCI

Firemné impérium, bohatá rodina, vplyvní a uznávaní občania, vznešení predstavitelia obchodného a finančného sveta – to sú Glembayovci. Rod Glembayovcov, glembayovský klan, Gelmbay, s.r.o. na čele s hlavou rodiny, Ignjatom Glembayom, prvou osobou firemného impéria oslavujúceho 70. výročie existencie. Len jeden z členov rodiny sa nedokáže poddať slávnostnej atmosfére: Leone, syn starého Glembaya z prvého manželstva, ktorý si namiesto obchodnej kariéry vybral umenie, a keď sa teraz po dlhom čase stretne s otcom a rodinou, dokáže stále menej pomlčať o tom, čo vie o príbuzných, o obchodných a rodinných tajomstvách, ale hlavne o aktuálnej a omnoho mladšej manželke svojho otca. Nechýba veľa, aby sa otec a syn, dve generácie, dva svetonázory – dvaja muži dostali do boja na život a na smrť. Odzrkadlením tohto súboja je hra chorvátskeho klasického dramatika plná búrlivej dynamiky a temných vzruchov.

Čítať ďalej
JSZ BF web A4 - Jókaiho Divadlo
CHROBÁK V HLAVE

Poctivá mladá žena otvorí balík, ktorý bol adresovaný jej manželovi. A ak sú v balíku, ktorý prišiel z podniku pochybnej povesti, manželove traky, to je už viac než podozrivé. A ak tento mohutný muž, „ktorý roky fungoval ako nejaký vriaci gejzír, je akoby zrazu puff… koniec…”, potom sa zrazu poskladajú dieliky skladačky a už je aj chrobák v hlave, lebo to veru musí mať pádny dôvod, že „tí, ktorí kedysi hrali vabank, teraz stavia len s drobnými”. Chandebise, žiarlivá manželka Victora-Emmanuela, ktorá sama nie je práve ukážkovým príkladom manželskej vernosti, v anonymnom liste pozve svojho muža do spomínaného podniku. A tým sa začne peklo.

Čítať ďalej
MILUJ SA, NEBOJUJ! - Jókaiho Divadlo
MILUJ SA, NEBOJUJ!
Hargitai Iván

Komédia Lysistraté od Aristophana nie je len zábavnou satirou, ale aj hlboko filozofickou hrou o úlohe mužov a žien na javisku života. Vojna, peniaze, erotika sú hlavnými motívmi komédie, ale hlavne túžba po mieri.

Muži nechcú len tak ukončiť vojnu, preto naša hlavná hrdinka Lysistraté príde s čertovským plánom. Uzavrúc spojenectvo so ženami nepriateľských krajín použije takú zbraň, pomocou ktorej je možné dosiahnuť mier.

Čítať ďalej
PRÍBUZNÍ - Jókaiho Divadlo
PRÍBUZNÍ

Z Istvána Kopjássa sa v súboji s podkupným Makróczym stane hlavný prokurátor Zsarátnoku. Má prázdne vrecká, ale hlavu má plnú krásnych snov o spasení sveta. Avšak s pozíciou hlavného prokurátora sa spája nielen taká moc, ktorú vieme obrátiť na dobré, ale aj obrovské svinstvo, Sertéstenyésztő a veľa-veľa príbuzných. Značná časť príbuzných je až po krk zapletená do obchodov Sertéstenyésztőho a druhá časť by sa do nejakého mastného obchodu rada zapojila. Kopjássovi sa tak trochu zapáči moc a veľmi zapáči jedna príbuzná. A napokon padne, lebo nie je možné zároveň byť i nebyť niečím príbuzným. Ale on si z toho aspoň urobí závery. Avšak Sertéstenyésztő nám zostane s jeho kučeravým úsmevom.

Čítať ďalej
JSZ OZ A2 page 0001 - Jókaiho Divadlo
ČARODEJNÍK Z KRAJUINY OZ

Dorothy, dievča z Kansasu, schytí obrovské tornádo. Prebudí sa v zázračnej, neznámej krajine, Krajine škriatkov. Aj ich dom z Kansasu tornádo prenieslo do tejto krajiny, priamo na hlavu zlomyseľnej bosorky z východu, len jej nohy s červenými topánočkami vyčnievajú spod nej. Škriatkovia dievčatko, ktoré ich oslobodilo, privítajú s ováciami, a Glinda, dobrá víla, Dorothy obdarí čarovnými topánočkami zlomyseľnej bosorky z východu. Dievčatko by sa chcelo vrátiť domov k rodine, ale najprv musí prejsť žltým kamenným chodníčkom. Počas cesty sa stretne so strašiakom Strachopudom, s plechovým drevorubačom a s levom Bojkom. Strašiak túži po troške rozumu, plechový drevorubač po srdci a lev po odvahe. Dorothy a jej noví priatelia idú spolu po žltom kamennom chodníčku, aby sa dostali do Smaragdového mesta a vyhľadali veľkého čarodejníka Oza, ktorý im pomôže a splní každého prianie.

Čítať ďalej
SVADBA CVRČKOV - Jókaiho Divadlo
SVADBA CVRČKOV

„Rozprávka je určená všetkým vekovým kategóriám. Ak sa s ňou stretneme v detstve, bude nás sprevádzať po celý život. Je to ako ľudová pieseň, vzniklo z nej už nespočetné množstvo smerov. A z rozprávky sa zrodila dráma, divadlo a poézia. A nastane veľké kúzlo, lebo v rozprávke majú šťastie vždy tí dobrí a odvážni a zlo bude spravodlivo potrestané. Podľa mňa po tom túžime všetci.” Gyula Szarka

Koprodukcia Jókaiho divadla v Komárne a Divadla Petőfiho v Soprone

Čítať ďalej
1

Hlavní sponzori Jókaiho nadácie

Hlavní sponzori Zlatí mecenáši Strieborní mecenáši Bronzoví mecenáši Ďalší mecenáši
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG