sk hu

Premiéry

JSZ GH web KM logo - Jókaiho Divadlo
GLEMBAYOVCI

Firemné impérium, bohatá rodina, vplyvní a uznávaní občania, vznešení predstavitelia obchodného a finančného sveta – to sú Glembayovci. Rod Glembayovcov, glembayovský klan, Gelmbay, s.r.o. na čele s hlavou rodiny, Ignjatom Glembayom, prvou osobou firemného impéria oslavujúceho 70. výročie existencie. Len jeden z členov rodiny sa nedokáže poddať slávnostnej atmosfére: Leone, syn starého Glembaya z prvého manželstva, ktorý si namiesto obchodnej kariéry vybral umenie, a keď sa teraz po dlhom čase stretne s otcom a rodinou, dokáže stále menej pomlčať o tom, čo vie o príbuzných, o obchodných a rodinných tajomstvách, ale hlavne o aktuálnej a omnoho mladšej manželke svojho otca. Nechýba veľa, aby sa otec a syn, dve generácie, dva svetonázory – dvaja muži dostali do boja na život a na smrť. Odzrkadlením tohto súboja je hra chorvátskeho klasického dramatika plná búrlivej dynamiky a temných vzruchov.

Čítať ďalej
Valódi hamisítvány Plakát page 0001 - Jókaiho Divadlo
SKUTOČNÝ FALZIFIKÁT

Maude je čudácka, prostoreká a prenikavá žena, Lionel je vzdelaný, a pomerne cynický muž s bezchybným vystupovaním. Oni by sa snáď nikdy nestretli, veď Maude ako nezamestnaná čašníčka žije v pochybnom areáli karavanov v Kalifornii, Lionel zas pracuje v známej umeleckej nadácii na druhej strane kontinentu, v New Yorku. Lenže Maude vlastní jeden vzácny poklad: jednu maľbu Jacksona Pollocka v hodnote niekoľkých miliónov dolárov a chcela by dostať hodnoverné odborné stanovisko o jeho pravosti a úloha zistiť, či je Maudina maľba pravá alebo falošná, čaká na Lionela. Avšak stretnutie, teda oficiálne ocenenie sa neskončí tak, ako by sme čakali: a nielen o maľbe, ale takmer o všetkom inom vyjde najavo, že nie je tým, čím sa na prvý pohľad zdá.

Komédiu Stephena Sachsa, amerického dramatika, hrajú všade vo svete s obrovským úspechom a teraz môžeme vzhliadnuť aj v maďarčine túto nesmierne zábavnú, pútavú hru, ktorá je skutočnou odmenou pre dvojicu geniálnych hercov s takým duchaplným humorom, ako sú Judit Hernádi a András Kern.

Hosťujúce predstavenie agentúry Orlai Produkció.

Čítať ďalej
CHROBÁK V HLAVE - Jókaiho Divadlo
CHROBÁK V HLAVE

Poctivá mladá žena otvorí balík, ktorý bol adresovaný jej manželovi. A ak sú v balíku, ktorý prišiel z podniku pochybnej povesti, manželove traky, to je už viac než podozrivé. A ak tento mohutný muž, „ktorý roky fungoval ako nejaký vriaci gejzír, je akoby zrazu puff… koniec…”, potom sa zrazu poskladajú dieliky skladačky a už je aj chrobák v hlave, lebo to veru musí mať pádny dôvod, že „tí, ktorí kedysi hrali vabank, teraz stavia len s drobnými”. Chandebise, žiarlivá manželka Victora-Emmanuela, ktorá sama nie je práve ukážkovým príkladom manželskej vernosti, v anonymnom liste pozve svojho muža do spomínaného podniku. A tým sa začne peklo.

Čítať ďalej
MILUJ SA, NEBOJUJ! - Jókaiho Divadlo
MILUJ SA, NEBOJUJ!

Komédia Lysistraté od Aristophana nie je len zábavnou satirou, ale aj hlboko filozofickou hrou o úlohe mužov a žien na javisku života. Vojna, peniaze, erotika sú hlavnými motívmi komédie, ale hlavne túžba po mieri.

Muži nechcú len tak ukončiť vojnu, preto naša hlavná hrdinka Lysistraté príde s čertovským plánom. Uzavrúc spojenectvo so ženami nepriateľských krajín použije takú zbraň, pomocou ktorej je možné dosiahnuť mier.

Čítať ďalej
PRÍBUZNÍ - Jókaiho Divadlo
PRÍBUZNÍ

Z Istvána Kopjássa sa v súboji s podkupným Makróczym stane hlavný prokurátor Zsarátnoku. Má prázdne vrecká, ale hlavu má plnú krásnych snov o spasení sveta. Avšak s pozíciou hlavného prokurátora sa spája nielen taká moc, ktorú vieme obrátiť na dobré, ale aj obrovské svinstvo, Sertéstenyésztő a veľa-veľa príbuzných. Značná časť príbuzných je až po krk zapletená do obchodov Sertéstenyésztőho a druhá časť by sa do nejakého mastného obchodu rada zapojila. Kopjássovi sa tak trochu zapáči moc a veľmi zapáči jedna príbuzná. A napokon padne, lebo nie je možné zároveň byť i nebyť niečím príbuzným. Ale on si z toho aspoň urobí závery. Avšak Sertéstenyésztő nám zostane s jeho kučeravým úsmevom.

Čítať ďalej
Plakat final4 - Jókaiho Divadlo
ČAU, NÁCKO!

Ku každodennej bitke potrebujeme dvoch, jedného páchateľa a jednu obeť, títo dvaja sa najskôr môžu spoznať v hlbinách väznice, vďaka ochotnej spolupráci polície. Je to tak jednoduché. Samozrejme, ak je páchateľ neonacistaa obeť jeden načierno pracujúci muž, situácia sa stáva trošku zložitejšou, frontové línie sa premiešajú, len polícia zostáva tým, čím je, polícia je vždy políciou.

Predstavenie The Art

Čítať ďalej
1 2

Hlavní sponzori Jókaiho nadácie

Hlavní sponzori Zlatí mecenáši Strieborní mecenáši Bronzoví mecenáši Ďalší mecenáši
4370 Ministerstvo Kulury Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Jmk Media A. C. T. - Komáromfüss AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGROSERVIS spol. s.r.o. - Komárom AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd Alistál Község Balony Község Bátorkeszi Község Bős Város C-SERVICE - Wurczell Zoltán COOP JEDNOTA - Dunaszerdahely Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZKÖZ Rt. - Csilizradvány Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi FAXCOPY - Komárom Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom JEG - Komárom Keszegfalva Község KO - ROLL s.r.o. - Gúta KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MEGART a. s. - Nemesócsa MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely Motokom Slovakia s. r. o. - Nagymegyer Nádszeg Község Nagykeszi Község Nagymad Község Nagymegyer Város Naszvad Község Nyárasd Község Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PEPITA tours s.r.o. - Komárom PLAUTER KÚRIA - Nagymegyer Prestige Étterem - Komárom PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RECRO s.r.o. - Érsekújvár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZITA - Ekecs Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom T.M.T. - Gúta TERMAL s. r. o. - Nagymegyer TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Zsidek Vilmos - Szentpéter Bronz logo AGRIPENT CÉDRUS s.r.o. - Dunaszerdahely DUNSTAV DS s. r. o. - Kisudvarnok F-FIRHANG - Lúcs Florissimo logo Logo Gukom Subpage buslak logo Winfer logo transp FÖLDMŰVES SZÖVETKEZET - CSALLÓKÖZARANYOS 0000913519 Logo Jandj Hotel peklo Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Square 1 Új Nő Csaladi konyvklub logo