sk hu

Olasz István

Színész

KG12088

Ocenenie

Ferenczy Anna - díj (2004)

Narodený

1980. november 10., Galánta


Životopis

1999 - 2003: Színművészeti Főiskola, Pozsony

2003 - Komáromi Jókai Színház

KG12088

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Kukorica Jancsi - Kacsóh: János vitéz
(rendezte: Quintus Konrád m.v.)

Chodzko - Spiró György: Az imposztor
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Freddie - Lerner - Loewe: My Fair Lady
(rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)

Padkaljószin - Gogol: Háztűznéző
(rendezte: Bodolay)

Pap - Ghelderode: Barabbás
(rendezte: Árkosi Árpád m.v)

Szűköl Makár - Jókai: Gazdag szegények
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Aramis - Dumas: Három a testőr
(rendezte: Verebes István)

Von Kalb - Schiller: Ármány és szerelem
(rendezte: Görög László m.v.)

Szendeffy - Kellér Dezső ,Horváth Jenő,Szenes Iván: A szabin nők elrablása
(rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)

Thuróczy - Lengyel Menyhért: A waterloói csata
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Mickey - Miler: Kanyargó időben
(rendezte: Verebes István)

Vőfély,Favágó - Lorca: Vérnász
(rendezte: Görög László m.v.)

Konferanszié - Kander-Ebb: Chicago
(rendezte: Szabó Máté m.v.)

Második orvos - Moliere: Gömböc úr
(rendezte: Csiszár Imre m.v.)

Csató – Molnár,Kellér ,Zerkovitz: A doktor úr
(rendezte: Schlanger András m.v.)

Fekete - Szép Ernő: Patika
(rendezte: Verebes István)

Joey - Martin McDonagh: Macskabaj
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Aljosa - Dosztojevszkij: Karamazov testvérek
(rendező: Martin Huba m.v.)

Kisbíró - Gárdonyi Géza: A bor
(rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.)

Varjú Virgil – Grimm,Albert,Barabás,Lőrinczy: Hófehérke meg a törpék
(rendezte: Pille Tamás m.v.)

Tronkai Vencel báró - Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja
(rendezte: Lukáts Andor m.v.)

Perry Lascoe, az alapítvány titkára - Noel Coward: Forgószínpad
(rendezte: Konter László m.v.)

Ferdinánd főherceg – Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi ,Kellér: Csárdáskirálynő (Keresztes Attila m.v.)

Karvezető - Szophoklész: Antigoné
(rendezte: Czajlik József m.v.)

Timoteo - Niccolo Machiavelli: Mandragora
(rendezte: Lévay Adina)

Dobos ember - Tamási Áron: Énekes madár
(rendezte: Vidnyánszky Attila m .v.)

Duncan - Ken Ludwig: Primadonnák
(rendezte: Méhes László m.v.)

Vlagyimír Karlovics Rode – A.P. Csehov: Három nővér
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Giovanni, csődbe jutott cukrász - Vajda Katalin,Fábri Péter,Valló Péter: Anconai szerelmesek
(rendezte: Lévay Adina m.v.)

Malvolio, Olívia udvarmestere - William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok (rendezte: Valló Péter m.v.)

Timót Pál - Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Tibor – Vaszary,Fényes,Szenes: Az ördög nem alszik
(rendezte: Görög László m.v.)

Jepihodov – A.P.Csehov: Cseresznyéskert
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Dobrík - Ladislav Ballek Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)
(Jepihodov – A.P. Csehov: Cseresznyéskert (rendezte: Martin Huba m.v.)

Timót Pál – Csiky Gergely: Lumpok
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Dobrík – Ladislav Ballek,Ondrej Šulaj: A hentessegéd
(rendezte: Rastislav Ballek m.v.)

Főszámolnok - Faragó Zsuzsa,Laboda Kornél ,Zombola Péter: Szegény Dzsoni és Árnika (rendezte: Laboda Kornél m.v.)

Tokaji koma - Móricz Zsigmond: Sári bíró
(rendezte: Görög László m.v.)

Júdás – Székely János: Caligula helytartója
(rendezte: Béres Attila m.v.)

Dobcsinszkij - Gogol: Revizor
(rendezte: Méhes László m.v.)

Montgicourt - Georges Feydeau: Egy hölgy a Maximból
(rendezte: Verebes István m.v.)

Személyzet – Spiró György: Príma környék
(rendezte: Valló Péter m.v.)

IV.Edward – William Shakespeare: III. Richárd
(rendezte: Martin Huba m.v.)

Hivatalos úr – Tasnádi István: Magyar Zombi
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Egy lakó - Fenyő Miklós,Tasnádi István: Made in Hungária
(rendezte: Méhes László)

Gróf - Václáv Čtvrtek,Kárpáti Péter: Rumcájsz, a rabló
(rendezte: Naszlady Éva m.v.)

Tibor - Bereményi Géza: Az arany ára
(rendezte: Bagó Bertalan m.v.)

Gratiano - William Shakespeare: A velencei kalmár
(rendezte: Szőcs Artur m.v.)

Vidonka, ezermester - Mikszáth Kálmán,Závada Pál: Különös házasság
(rendezte: Valló Péter m.v.)

Tanár - Spiró György: Csirkefej
(rendezte: Forgács Péter m.v.)

Marquis De Charron, Párizs érseke - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)

Főfarkas / Almajom- Dés,Geszti,Békés: A dzsungel könyve
(rendezte: Méhes László)

I. Rendőr, I. Revizor - Tauno Yliruusi,Erdeős Anna,Szemenyei János: Börtönkarrier (rendezte: Erdeős Anna m.v.)

Tornyai, szolgabíró - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás
(rendezte: Keszég László m.v.)

Howard - Arthur Miller: Az ügynök halála
(rendezte: Forgács Péter)

Paris – Shakespeare: Rómeó és Júlia
(rendezte: Martin Huba)

Hovstadt - Ibsen: A nép ellensége
(rendezte: Koltai Gábor)

Pöszmög, zsibvásáros - Simai Kristóf, Szarka Gyula: Zsugori
(rendezte: Béres László)

Lebegyev - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű
(rendezte: Martin Huba)

Simon bán - Katona József: Bánk bán
(rendezte: Hargitai Iván)

A Legfőbb Lakáj - Szabó Attila: Mátyás király krónikái
(rendezte: Szabó Attila)

VENDÉGJÁTÉKOK

Nick - Albee: Nem félünk a farkastól (Szevasz Színház)

Művész - Sóska, sültkrumpli (Szevasz Színház)

István - Orál Morál (Epopteia)

Ján – Történt szeptember elsején (Csavar)

FILMEK

Sántántangó (2010 - Molnár Csaba)

Ďakujem dobre – Köszönöm, jól (2011 - Prikler Mátyás)

EGYÉB

Ahogy esik, úgy puffan – improvizációs műsor

Itt és most - improvizációs műsor

Fülbe-való Olasz Istvánnal – minden szombat reggel 6 és 7 óra között alternatív zenei irányzatokkal foglalkozó műsor szerkesztője ás vezetője a Pátria Rádióban (Az összes műsor meghallgatható a facebook-on, a Fülbe-való csoportban)

Hlavní sponzori Jókaiho nadácie

Hlavní sponzori Zlatí mecenáši Strieborní mecenáši Bronzoví mecenáši Ďalší mecenáši
Urad Vlady 4370 Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma 03952E9C7A Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Logo Jandj MEDIAL Net s r o logo Hotel peklo Green Coop logo Agref logo Bronz logo AGRIPENT Cedrus piros logo CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Logo Gukom Motokom logo HD Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 AGRIMPEX - Nádszeg Agrocoop Imeľ, a.s. - Imely AGRODRUŽSTVO Keszegfalva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község BARTHALOS CUKRÁSZDA Alistál Bátorkeszi Község BOTH s.r.o. Lidértejed Bős Város CANTON s.r.o. Nagymegyer C-SERVICE - Wurczell Zoltán CREDAT INDUSTRIES a.s. Gúta Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DRON INDUSTRIES s.r.o. Tejfalu DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely Ekecs Község Ekel Község EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Kamocsa Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta GUTTE s.r.o. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Illésháza község Imely Község NTERCAD s.r.o. - Komárom IVAT Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KF - STAV s.r.o. Ekel KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KO - ROLL s.r.o. - Gúta Lakszakállas Község LUARI s.r.o. - Albár Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MIKOS FARM Apácaszakállas MINIT SLOVAKIA spol. s.r.o - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY ZOLTÁN NANAZ s.r.o. Albár NCD s.r.o. Nádszeg Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PEPITA tours s.r.o. - Komárom PROSPOT SK s.r.o. Gúta PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta RÁZC s.r.o. Nyékvárkony Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község Šeko Shop - Komárom STING 2000 s.r.o. Gúta TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG