sk hu

Dráfi Mátyás

(Jászai Mari-díjas)

Színész

Drafimatyas

Díjak

Érdemes művész
Egressy-díj
Nyitott Európáért díj
Jászai Mari-díj
A Szlovák Köztársaság ezüst plakettje
Pro Urbe díj, Komárom
Életműdíj – Határon túli Magyar Színházak Fesztiválja, Kisvárda

Született

1942. november 17., Galánta


Életrajz

1959-1960 - Matesz (színész)
1965 - pozsonyi Színművészeti Főiskola
1965 - 1980 és 1982: Matesz (színész)
1969 - 1971: Matesz - igazgató

Drafimatyas

FONTOSABB SZEREPEI

Gyurko (Éjféli mise, 1960)
Karl Moor (Haramiák, 1966)
Godun (Leszámolás, 1967)
Matyi (Ludas Matyi, 1968)
Benvolio (Rómeó és Júlia 1968)
John Proctor (A salemi boszorkányok, 1968)
Hus János (Isten, császár, paraszt, 1969)
Platon Krecset (A nagy műtét, 1970)
Gelo (A furfangos diák, 1972)
Madách Imre (Madách, 1972)
Švejk (Švejk, 1973)
Lucifer (Az ember tragédiája, 1973)
Othello ( Othello, 1974)
Kreon (Szophoklesz Antigonéja, 1977)
Szilveszter (Szilveszter, 1979)
Lestyák Mátyás (A beszélő köntös, 1979)
Polgármester (Revizor, 1979)
Kolhaas Mihály (Egy lócsiszár virágvasárnapja, 1979)
Nikosz Kenotafiosz (Fatamorgana, 1982)
Peachun (Koldusopera, 1983)
Fekete (Energikus emberek, 1984)
Coriolanus (Coriolanus, 1986)
Professzor (Jelentés N. város sebészetéről, 1986)
Tiborc (Bánk bán, 1988)
Ádám (Káin és Ábel, 1988)
Tábornok (Osztrigás Mici, 1989)
Papa (Vőlegény, 1989)
Dr. Szekeres (Kaland, 1990)
Nonancourt (Olasz szalmakalap, 1990)
Egnatius (CAliguLÓ, 1990)
Báthory István (Mohács, 1991)
Tevje (Stein - Bock: Hegedűs a háztetőn)
Szellemfi (Szigligeti: Liliomfi)
Szalay (Barta Lajos: Szerelem)
Tallérosy Zebulon (Jókai: A kőszívű ember fiai)
Anyucskin - Gogol: Háztűznéző (rendezte: Bodolay)
Alfred Doolittle – Lerner,Loewe: My Fair Lady (rendezte: Harsányi Sulyom László m.v.)
Rettegi Fridolin - Kellér,Szenes: A szabin nők elrablása (rendezte: Hegyi Árpád Jutocsa m.v.)
Miska - Kálmán,Stein,Jenbach,Gábor,Békeffi,Kellér: Csárdáskirálynő (Keresztes Attila m.v.)
Toronyőr - Ghelderode: Barabbás (rendezte: Árkosi Árpád m.v)
Kapor Ádám - Jókai: Gazdag szegények (rendezte: Schlanger András m.v.)
Miller - Schiller: Ármány és szerelem (rendezte: Görög László m.v.)
Gróf Boroghy Gedeon - Vaszary Gábor,Fényes Szabolcs,Szenes Iván: Az ördög nem alszik (rendezte: Görög László m.v.)
Sári bíró - Móricz Zsigmond: Sári bíró (rendezte: Görög László m.v.)
Abdulin, kereskedő – Gogol: Revizor (rendezte: Méhes László m.v.)
Öreg - Spiró György: Príma környék (rendezte: Valló Péter m.v.)
A velencei dózse - William Shakespeare: A velencei kalmár (rendezte: Szőcs Artur m.v.)

VENDÉGJÁTÉKOK

Kisfaludy Színház, Győr:
Kreon (Oidiposz király, Oidipusz Kolonoszban, 1970)
Diadalov ( Gőzfürdő, 1978)

Vígszínház, Budapest

Doc ( West Side Story, 1992)

Theátrum Polgári Társulás

Csókos asszony
Furcsa pár
Oliver
Gül baba

Bárka Színház

Dürenmatt: A vak

FILMEK

Ezeréves méh
A víz íze
A skanzen gondnoka

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultminor Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Kukkonia logo 0 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Green Coop logo Logo Jandj Mc L Logofont1 pos Minit logo zpiecky Hotel peklo Agref logo Cedrus piros logo C service CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Final MEDIAL Net s r o logo Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 ABSOLON s.r.o. - Komárom AGRIMPEX - Nádszeg AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég AgroKiss s.r.o. - Nagyszarva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község Bátorkeszi Község BBN GROUP - Bős Bős Város Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZNYÁRAD Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely ECOLED - Albár Ekecs Község Ekel Község EPIC PARTNER - Komárom EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FARKAS KATALIN - Dunaszerdahely FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község FIRSTFARMS Gabčíkovo s.r.o. - Bős Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs GUKOM S.R.O. - GÚTA GUTTE s.r.o. - Gúta Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Imely Község INTERCAD s.r.o. - Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KEMAR s.r.o. - Komárom KF - STAV s.r.o. Ekel KLEMPA KATALIN - Dunaszerdahely KOLLÁR ZOLTÁN - Komárom KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KOMÁROMI ZSIDÓ HITKÖZSÉG Lakszakállas Község Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MERKANTIL - Mgr. PÉNTEK ISTVÁN - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY LÁSZLÓ - Kulcsod NAGY ZOLTÁN - Nyárasd NCD s.r.o. Nádszeg OND a BECk s.r.o. - Gúta ONLINESTAVBA s.r.o. - Dunaszerdahely OPC EUROPE s.r.o. - WURCELL ZOLTÁN - Komárom Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SALVATOR GYÓGYSZERTÁR - Ógyalla SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község STING 2000 s.r.o. Gúta TELERVIS - Bős TOPSTAV É & A - Komárom TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG