sk hu

Ropog József

Színész

Ropogjozsef

Született

1944. április 16.


Életrajz

1963 óta a Matesz komáromi társulatának tagja.

Ropogjozsef

FONTOSABB SZEREPEI A KOMÁROMI JÓKAI SZÍNHÁZBAN

Roller (Haramiák, 1966) rendezte: Szilágyi Albert m.v.
Guszti (Rókák, jó éjszakát!, 1966) rendezte: Lukač Viktor m.v.
Tybalt (Rómeó és Júlia, 1968) rendezte: Beke Sándor
Cyrill (Ez aztán a meglepetés, 1969) rendezte: Konrád József
Timur (Ének a romok felett, 1969)
Mosca (Volpone, 1969) rendezte: Friss Péter m.v.
Sztyopa (A nagy műtét, 1970) rendezte: Konrád József
Vronszkij (Anna Karenina, 1970) rendezte: Feľbaba Jozef m. v.
Pali (Az anya, 1971) rendezte: Konrád József
Joó Sándor (Kormos ég, 1971) rendezte: Konrád József
Kováč Palko ( A furfangos diák, 1972) rendezte: Konrád József
Ádám ( Az ember tragédiája, 1973) rendezte: Várady György m.v.
Lukaš főhadnagy ( Švejk, 1973) rendezte: Konrád József
Cassio ( Othello, 1975) rendezte: Beke Sándor
Baradlay Richard ( A kőszívű ember fiai, 1975) rendezte: Konrád József
Rabló ( A rabló, 1974) rendezte: Takáts Emőd
Ilja ( Meridián, 1974: Ezüst jaguár 1976) rendezte: Konrád József; Takáts Emőd
János ( Dupla vagy semmi, 1976) rendezte: Konrád József
Gyuri ( A cigány, 1977) rendezte: Konrád József
Ivan ( Gedeon-ház, 1978) rendezte: Takáts Emőd
Nagelschmidt ( Egy lócsiszár virágvasárnapja, 1979) rendezte: Takáts Emőd
Oszip ( Revizor, 1979) rendezte: Konrád József
Repaň ( A Zöld Fához címzett fogadó, 1981) rendezte: Takáts Emőd
Jasper ( Fatamorgana, 1982) rendezte: Kapitáňová Dana
Jávorka Ádám ( Szeretve mind a vérpadig, 1983) rendezte: Konrád József
Szilágyi Mihály ( Czillei és a Hunyadiak, 1983) rendezte: Konrád József
Arisztark ( Energikus emberek, 1984) rendezte: Takáts Emőd
Tóth Mihály ( A Noszty-fiú esete Tóth Marival, 1984) rendezte: Konrád József
Dr. Šustek ( Mielőtt a a kakas megszólal, 1984) rendezte: Procházka Miro m. v.
Del Cedro báró ( A legyező, 1984) rendezte: Konrád József
Víg Gusztáv ( Névnap, 1985) rendezte: Takáts Emőd
Angelo ( Bűntény a Kecske-szigeten, 1986) rendezte: Holocsy István
Egisztosz ( Szerelmem, Elektra, 1987) rendezte: Horváth Lajos
Jasa ( Cseresznyéskert, 1987) rendezte: Takáts Emőd
Bánk ( Bánk bán, 1988) rendezte: Takáts Emőd
Perpetumov Mobilin (Gőzfürdő, 1988) rendezte: Horváth Lajos
Ordas ( Negyven gazfickó meg egy ma született bárány, 1990) rendezte: Takáts Emőd
Vitéz László ( A holdbeli csónakos, 1990) rendezte: Vándorfi László m.v.
Gál Nagy István (Szabó Magda: Kiálts város) rendezte: Pinczés István m.v.
Lajos ( Eisemann: fiatalság, bolondság) rendezte: Telihay Péter
Albert, főkomornyik (Dobozi: Tizedes meg a többiek) rendezte: Pinczés István m.v.
Szorin (Csehov: Sirály) rendezte: Telihay Péter
Sztarikov (Gogol: Háztűznéző) rendezte: Bodolay
Kajafás (Ghelderode: Barrabás) rendezte: Árkosy Árpád m.v.
Skibinski (Spiró: Imposztor) rendezte: Martin Huba m.v.
Gugyori Miska ( Jókai-Darvas: Gazdag szegények) rendezte: Schlanger András m.v.
Hudacsek (Lengyel Menyhért: A waterloói csata) rendezte: Schlanger András m.v.
Borza (Hunyadi Sándor: Három sárkány) rendezte: Berényi Gábor m.v.
Pálffy (Szomory. II. József) rendezte: Verebes István
Túri ( Szép Ernő: Patika) rendezte: Verebes István
Öreg Karamazov ( Dosztojevszkij: Karamazov testvérek) rendezte: Martin Huba m.v.
Pákozdi Mihály (Gárdonyi Géza: A bor) rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.
Várnagy (Sütő András: Egy lócsiszár virágvasárnapja) rendezte: Lukáts Andor m.v.
Marci bácsi (Kodály-Paulini-Harsányi: Háry János) rendezte: Pille Tamás m.v.
Hírnök (Szophoklész: Antigoné) rendezte: Czajlik József m.v.
Nicia (Machiavelli: Mandragora) rendezte: Lévay Adina
Csebutikin (Csehov: Három nővér) rendezte: Martin Huba m.v.
Varnyú (Móricz Zsigmond: Sári bíró) rendezte: Görög László m.v.
Chamerot (Feydeau: Egy hölgy a Maximból) rendezte: Verebes István m.v.
Börtönőr, írnok (Shakespeare: III.Richárd) rendezte: Martin Huba m.v.
Igazságos varga, udvari bolond - Mihail Bulgakov: Álszentek összeesküvése (rendezte: Martin Huba)
Zabfalussy, köznemes - Nagy Ignác, Parti Nagy Lajos: Tisztújítás (rendezte: Keszég László m.v.)
Ivolgin tábornok, Gánya apja - F.M.Dosztojevszkij: A félkegyelmű (rendezte: Martin Huba)

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultminor Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Kukkonia logo 0 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Green Coop logo Logo Jandj Mc L Logofont1 pos Minit logo zpiecky Hotel peklo Agref logo Cedrus piros logo C service CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Final MEDIAL Net s r o logo Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 ABSOLON s.r.o. - Komárom AGRIMPEX - Nádszeg AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég AgroKiss s.r.o. - Nagyszarva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község Bátorkeszi Község BBN GROUP - Bős Bős Város Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZNYÁRAD Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely ECOLED - Albár Ekecs Község Ekel Község EPIC PARTNER - Komárom EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FARKAS KATALIN - Dunaszerdahely FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község FIRSTFARMS Gabčíkovo s.r.o. - Bős Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs GUKOM S.R.O. - GÚTA GUTTE s.r.o. - Gúta Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Imely Község INTERCAD s.r.o. - Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KEMAR s.r.o. - Komárom KF - STAV s.r.o. Ekel KLEMPA KATALIN - Dunaszerdahely KOLLÁR ZOLTÁN - Komárom KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KOMÁROMI ZSIDÓ HITKÖZSÉG Lakszakállas Község Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MERKANTIL - Mgr. PÉNTEK ISTVÁN - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY LÁSZLÓ - Kulcsod NAGY ZOLTÁN - Nyárasd NCD s.r.o. Nádszeg OND a BECk s.r.o. - Gúta ONLINESTAVBA s.r.o. - Dunaszerdahely OPC EUROPE s.r.o. - WURCELL ZOLTÁN - Komárom Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SALVATOR GYÓGYSZERTÁR - Ógyalla SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község STING 2000 s.r.o. Gúta TELERVIS - Bős TOPSTAV É & A - Komárom TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG