sk hu

Varsányi Mari

Színésznő

Varsanyimari

Díjak

Oktatái és Kulturális Minisztérium Életműdíja, Határon Túli Magyar Színházak XX. Fesztiválja, Kisvárda - 2008

Nyitrai Lunica díj - 2017


Életrajz

A Komáromi Jókai Színháznak 1972-től lett tagja.

Varsanyimari

FONTOSABB SZEREPEI

Nina (Időzített boldogság, 1972) rendezte: Konrád József
Peti (Peti kalandjai, 1974) rendezte: Csongrádi Mária m.v.
Edit (A kőszívű ember fiai, 1975) rendezte: Konrád József
Viola (Dupla vagy semmi, 1975) rendezte: Konrád József
Nyilas Misi (Légy jó mindhalálig, 1976) rendezte: Konrád József
Duszja és Tánya (Tánya, 1977) rendezte: Nagy András László m.v.
Page Anna (A windsori víg nők, 1978) rendezte: Takáts Emőd
Rousana (A hazug, 1978) rendezte: Takáts Emőd
Maria Antonovna (Revizor, 1979) rendezte: Konrád József
Ifj. Faggyú Bertalan (Töklámpás, 1980) rendezte: Holocsy István
Vak lány (A Zöld Fához címzett fogadó, 1981) rendezte: Takáts Emőd
Szemérmetes Erzsók (Szélestenyerű Fejenagy és a többi tisztességesek, 1981) rendezte: Konrád József
Noszlám (Harc a kutyafejűekkel, 1983) rendezte: Takáts Emőd
Czinka Panna (Szeretve mind a vérpadig, 1983) rendezte: Konrád József
Lucy (Koldusopera, 1983) rendezte: Procházka Miro m.v.
Gianna (A legyező, 1984) rendezte: Konrád József
Fanka (Mielőtt a kakas megszólal, 1984) rendezte: Procházka Miro m.v.
Tuzza (Többgyerekes agglegény, 1986) rendezte: Dráfi Mátyás
Dunyasza (Cseresznyéskert, 1987) rendezte: Takáts Emőd
Henriett (Facia Negra, 1987) rendezte: Konrád József
Gyöngyi (Utóirat, 1987) rendezte: Horváth Lajos
Izidóra (Bánk bán, 1988) rendezte: Takáts Emőd
Boglárka (Végállomás, 1988) rendezte: Takáts Emőd
Lady Jane (Koldus és Királyfi, 1988) rendezte: Horváth Lajos
Balsy Flóra (Nagymama, 1989) rendezte: Horváth Lajos
Arabell (Káin és Ábel, 1989) rendezte: Takáts Emőd
Mariska (Vőlegény, 1989) rendezte: Takáts Emőd
Heléné (Olasz szalmakalap, 1990) rendezte: Szőke István m.v.
Bábjátékos (A holdbéli csónakos, 1990) rendezte: Vándorfi László m.v.
Kati (Házmestersirató, 1991) rendezte: Takáts Emőd
Szakácsnő (Fehér házasság, 1991) rendezte: Beke Sándor
Kölyök (A padlás, 1992) rendezte: Korcsmáros György m.v.
Claire ( Fekete Péter, 1992) rendezte: Iglódi István m.v., és Horváth Lajos
Mariska ( Örkény: Tóték)
Dorine ( Moliere: Tartuffe) rendezte: Telihay Péter m.v.
Hrehorowiczovna (Spiró György: Imposztor) rendezte: Martin Huba m.v.
Polina Andrejevna (Csehov: Sirály) rendezte: Telihay Péter
Jozefin (Eisemann: Fiatalság, bolondság) rendezte: Telihay Péter
Arina Pantalejmonovna ( Gogol: Háztűznéző) rendezte: Bodolay
Melitta (Vas-Hubay-Ránki: Egy szerelem három éjszakája) rendezte: Verebes István
Mutatványos (Ghelderode: Barrabás) rendezte: Árkosi Árpád m.v.
Szomszédasszony (Lorca: Vérnász) rendezte: Görög László m.v.
Kömény Zsuzsa (Jókai-Darvas-Várady: Gazdag szegények) rendezte: Schlanger András m.v.
Anya (Jon Fosse: Őszi álom) rendezte: Lévay Adina m.v.
Marosiné (Molnár - Zerkovitz-Kellér: A doktor úr) rendezte: Schlanger András m.v.
Özvegy Szunyogné (Gárdonyi Géza: A bor) rendezte: Bezerédi Zoltán m.v.
Maude Melrose (Noel Coward: Forgószínpad) rendezte: Konter László m.v.
Theiresziász (Szophoklész: Antigoné) rendezte: Czajlik József m.v.
Sostrata (Nicolo Machiavelli: Mandragora rendezte: Lévay Adina
Kömény Ignácné (Tamási Áron: Énekes madár) rendezte: Vidnyánszky Attila m.v.
Florence (Ken Ludwig: Primadonnák) rendezte: Méhes László m.v.
Anfisza (Anton Pavlovics Csehov: Három nővér) rendezte: Martin Huba m.v.
Agnese (Vajda Katalin - Fábri Péter - Valló Péter: Anconai szerelmesek) rendezte: Lévay Adina
Tulipánné (Csiky Gergely: Lumpok) rendezte: Valló Péter m.v.
Nagymama (Csajkovszkij: Diótörő) rendezte: Pille Tamás m.v.
Bírónő (Móricz Zsigmond: Sári bíró) rendezte: Görög László m.v.
Wolmuth Judit (Szász-Aldobolyi-Verebes: Whisky esővízzel) rendezte: Verebes István m.v.
Özv. Vecserák Károlyné (Tasnádi István: Magyar zombi) rendezte: Bagó Bertalan m.v.

Jókai Alapítvány támogatói

Fő támogatók Arany mecénások Ezüst mecénások Bronz mecénások További támogatók
Urad Vlady Ministerstvo Kulury CEF logo new Megvalosult a magyar kormany tamogatasaval bga alap Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultminor Komarno-farba Nemzeti Kulturális Alap Square 1 Jmk Media Prestashop Logo 1516781637 Kukkonia logo 0 Sam logo Foldmuves szovetkezet csallokozaranyos 0000913519 Green Coop logo Logo Jandj Mc L Logofont1 pos Minit logo zpiecky Hotel peklo Agref logo Cedrus piros logo C service CUKRASZ MUHELY GYULAMAJOR Dunstav Florissimo logo LOGO PNG Final MEDIAL Net s r o logo Stifi original Subpage buslak logo Termal s r o Nagymegyer Image001 ABSOLON s.r.o. - Komárom AGRIMPEX - Nádszeg AGRIPENT spol. s.r.o. - Lég AgroKiss s.r.o. - Nagyszarva AGROSPOL VKF s. r. o. - Komárom AGROTOP s. r. o. - Nyárasd AGROSERVIS spol s.r.o. Komárom ALBÁR Község Alistál Község A.M.T. Gúta ASKARA s.r.o. Komárom Balony Község Bátorkeszi Község BBN GROUP - Bős Bős Város Családi könyvklub s.r.o. - Dunaszerdahely Csallóközkürt Község Csicsó Község CSILIZNYÁRAD Község Csilizpatas Község Csilizradvány Község Csörgő Vilmos - Bős DARTON s.r.o DIEGO DS s.r.o. Dunaszerdahely ECOLED - Albár Ekecs Község Ekel Község EPIC PARTNER - Komárom EUROPRESS BK s.r.o. - Bátorkeszi EVENT CREW Gúta FARKAS KATALIN - Dunaszerdahely FAXCOPY - Komárom FCC SLOVENSKO s.r.o. Albár FELSŐPATONY Község FIRSTFARMS Gabčíkovo s.r.o. - Bős Földműves szövetkezet - Egyházgelle Földműves szövetkezet - Gúta Földműves szövetkezet - Lakszakállas Földműves szövetkezet - Lúcs Földműves szövetkezet - Szímő GALANT - Ekecs GAMMA SLOVAGRO s.r.o. - Nádszeg GAZDA-FRÉV s.r.o. - Ekecs GUKOM S.R.O. - GÚTA GUTTE s.r.o. - Gúta Gúta Város Gútai Malom Rt. - Gúta HABÁR Bt. - Dél-Komárom HETÉNY Község HORVÁTH ÁRPÁD Gúta IDA - HOLZ s.r.o. - Gúta Imely Község INTERCAD s.r.o. - Komárom IZO - BAU s.r.o. Somorja JEG - Komárom JUHOMETAL s.r.o. Gúta KAMOCSA Község Keszegfalva Község KEMAR s.r.o. - Komárom KF - STAV s.r.o. Ekel KLEMPA KATALIN - Dunaszerdahely KOLLÁR ZOLTÁN - Komárom KOMAGRARTECHNIK s. r. o. - Marcelháza KOMÁROMI ZSIDÓ HITKÖZSÉG Lakszakállas Község Marcelháza Község MARTOS Község MEGART a. s. - Nemesócsa MERKANTIL - Mgr. PÉNTEK ISTVÁN - Dunaszerdahely MUDR. BOTH LÁSZLÓ MUDR. EKE JÁNOS MVDR. CSÖRGŐ ÁRPÁD Nagykeszi Község Naszvad Község NAGY LÁSZLÓ - Kulcsod NAGY ZOLTÁN - Nyárasd NCD s.r.o. Nádszeg OND a BECk s.r.o. - Gúta ONLINESTAVBA s.r.o. - Dunaszerdahely OPC EUROPE s.r.o. - WURCELL ZOLTÁN - Komárom Ógyallai Mikrorégió Panta Rhei s.r.o. - Nagymegyer Paulis Tibor - Marcelháza PATAS Község PROJEKT-MARKET s.r.o. - Ing. Gőgh Mihály - Gúta Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Felbár Részes Mezőgazdasági Szövetkezet - Vásárút SALUSPHARM Gúta SALVATOR GYÓGYSZERTÁR - Ógyalla SOLUM Zrt. - Dél-Komárom Somorja Város SOUTHERM s.r.o. - Dunaszerdahely STAVOINVESTA DS s. r. o. - Dunaszerdahely SZENTPÉTER Község SZITA - Ekecs SZÍMŐ Község Szőgyén Község STING 2000 s.r.o. Gúta TELERVIS - Bős TOPSTAV É & A - Komárom TOMATA s.r.o. - Gúta TRANSBETON PLUS s.r.o. - Nagymegyer Vásárút község VÁGFARKASD Község VÁGFÜZES Község Vitex Plus s.r.o. - Ekecs WF Kft. - Dél-Komárom Új Nő ZSIGÁRD KÖZSÉG